مینیاتور
سلامی چو بوی خوش آشنایی
 

لنز زوم انعطاف و آزادی ای را برای شما فراهم می آورد که حتی در خیالتان هم  نمی توانید به آن دست یابید. زوم همچنین می تواند شما را به سمت یک تکنیک شلخته و راحت ببرد.


چه کمکهایی می تواند لنز زوم به شما نماید

زوم لنز در کار تولیدی منفعتهای زیادی دارد به خصوص آن هنگام که نمی توانید دوربینتان را تکان دهید یا سه پایه بسیار سنگین برای حرکت است یا هنگامی که تصویر بردار ماهر برای انجام حرکت «دالی» نیست. زوم می توانداغلب سریعتر و نرمتر از حرکت دالی باشد. در هنگامی که از یک دوربین استفاده می نمایید ، باحرکت زوم  می توانید تنوع نمایی داشته باشید.

 به واسطه این که اندازه زاویه زوم لنز می تواند در لحظه تغییر یابد، هیچ احتمالی برای از داست دادن واقعه یا عملی وجود ندارد در مقایسه با لنزی که دارای فاصله کانونی ثابت و دارای پوشش خوبی از محیط اطراف است.

 شما می توانید با عمل زوم اثرات غیر دلخواه و مزاحم پرسپکتیو را پنهان نمایید. با تنظیم آرام اندازه زاویه لنز زوم، شما می توانید عمل کادر بستن را بدون تکان دادن سه پایه دوربین بهتر انجام دهید. عمل زوم می تواند مفید و بهتر باشد  هنگامی که بازیگر یا مجری برای دیدن خطوطی را که برای راهنمایی او بر روی زمین کشیده اید دچار مشکل می شود.

شما می توانید از کل یک صحنه به نمای بسته آن کات نمایید ،که با این عمل ممکن است گیج شود یا موضوع را نفهمد.در کل تا می توانید از این تکنیک اجتناب نمایید. به هر حال هنگامی که این انتقال به صورت هنری باشد ، برای به وجود آوردن نقطه تمرکز، شما می توانید بر روی موضوعی که دنباله دارد از اندازه زاویه باز تا بسته آن زوم کنید. زوم می تواند به عنوان پل موثر تصویری ای باشد بدون مشکلاتی که در حرکات فیزیکی دوربین با آن رو به رو می شوید و یا تاخیر زمانی که در نماهای حرکتی با آن درگیر هستید.

 

 استفاده دراماتیک از لنز زوم

 زوم کن همراه با احتیاط! عمل زوم اگر همراه با نرمی باشد اثرش عمیق خواهد بود. از حرکت زوم تند که نتایج تهوع آوری را در نقاط ابتدایی و انتهایی به دنبال دارد اجتناب نمایید. زوم  به جلو(Zoom In)  برای بیان جزییات شما را قادر می سازد تا توجه را مستقیما به آنجایی که دلخواه شما است ببرید. همچنین زوم می تواند با محدود نمودن محیطی را که بیننده می بیند توجه را بر روی نقطه تاکید افزایش دهد. در ضمن با یک زوم تصادفی شماحواس بیننده را دیدن جزییات پرت می کنید. وقتی که زوم می کنید فاصله و عمق به صورت دراماتیکی در هم فرو می روند. بر عکس زوم به بیرون(Zoom Out) توهم انبساط یا افزایش را در ما ایجاد می کند.موضوع مطلب : تصویربرداری

ارسال شده در: ۱۳۸۸/۱٠/۱٠ :: ٥:۳۱ ‎ب.ظ :: توسط : رضاموضوعات
آرشيو وبلاگ
پيوندها
RSS Feed