مینیاتور
سلامی چو بوی خوش آشنایی
 
دوربین HDV-1050i

 دوربین  HDV-1050i آخرین مدل دوربین  HDای است که شرکت سونی روانه بازار کرده است. این دوربین شباهت بسیار به دوربینهای  PD-170 و 150 دارد اما تفاوتهایی هم با آنها دارد که به چند مورد از آنها اشاره می شود:


-  اولین تفاوت در قابلیت ضبط فرمت  HDاست. این دوربین علاوه بر فرمت بالا، قابلیت تصویربرداری با فرمتهای DV-SP  و  DVCAMرا داراست اما با این دوربین قید ضبط با فرمت DV-LP  را باید زد.

2-  قدرت زوم  Optical در این دوربین به x 20 افزایش یافته است این در حالی است که این قدرت در دوربینهای DV، x12 می باشد.

3-   قابلیت سوم، شاید مهمترین قابلیتی باشد که در این دوربینها وجود دارد و آن این است که این دوربینها علاوه بر این که می تواند بر بروی نوار ضبط نماید، می تواند تصاویر را بر روی هارد 60 گیگابایتی که اندازه آن 8/1 اینچ است و در کنار ست صدای دوربین قرار می گیرد، ضبط نماید. این هارد می تواند 270 دقیقه یا 5/4 ساعت را در خود جای دهد. لازم به ذکر است که این هارد به وسیله کابل I-Link به دوربین متصل می شود.

        این فناوری می تواند در بخش خبری انقلاب عظیمی را به وجود آورد چون دیگر با این فناوری زمان کپچر تصاویر از بین می رود . علاوه بر صرفه جویی زمانی در کار ، هزینه را هم کاهش می دهد.

4- دوربین با دستکاری در گاما سیگنالهای تصویر می تواند حالت فیلمی به تصاویر بدهد  و این بسیار متفاوت از افکتهایی که در دوربینهای دیگر وجود دارد می باشدموضوع مطلب : تصویربرداری

ارسال شده در: ۱۳۸۸/۱٠/۱٠ :: ٥:۳۱ ‎ب.ظ :: توسط : رضاموضوعات
آرشيو وبلاگ
پيوندها
RSS Feed