مینیاتور
سلامی چو بوی خوش آشنایی
 

هرگاه شما توانستید یک مصاحبه ساده را ضبط نمایید ، برای شما آسان خواهد بود برای مصاحبه های پیچیده تر برنامه ریزی نمایید.

   شکل و ساختار مصاحبه:

ابتدا بر روی شکل و ساختار مصاحبه ای که شما می خواهید آن را ضبط نمایید فکر نمایید. اگر ما به طور مثال مصاحبه کننده و مصاحبه شونده را دو طرف میز قرار دهیم ، مصاحبه رنگ مناظره به خود می گیرد. اما این دو نفر را در طوری در کنار هم قرار دهیم به مانند این که این دو نفر بر روی میز کافی شاپ نشسته اند، محیط مهربانتر و نرمتر می شود.


شاتهایTwo-eyed:

می دانم که تیتر به طور کامل واضح است اما بعضی هنوز آن را به طور کامل نمی دانند . نمایTwo-eyed آن است که ما دو چشم شخص را ببینیم. من نمی توانم بیش از حد بر اهمیت دیدن چشمان تاکید کنم. اگر در زندگی روزمره ما با شخصی صحبت می کنیم ما مستقیما به چشمان او نگاه می کنیم. اگر در هنگام صحبت کردن افراد به ما نگاه نکنند ما فکر می کنیم که آنها حیله گر یا در صحبتی که می کنند بی ثبات هستند.

 اگر شما ازپهلو در یک نمای نیم رخ از شخصی تصویر برداری می کنید ،به خاطر این که ما نمی توانیم ببینیم که چشمان او چه می گویند - چون در این حالت فقط ما دماغ آنها را می توانیم را ببینیم - و هیچ کس به خاطر تصویر برداری از پهلو از شما ممنون نخواهد بود.

   تصویر برداری از پهلو:

واضح ترین راه برای گرفتن نماهای Two-eyed  ، نماهای متقاطع است. بنابراین در شکل مقابل ، دوربین(1)مهمان را تصویر برداری می کند و دوربین(3)، تصویر مصاحبه کننده را برمی دارد و دوربین(2) می تواند از جهتی به جهت دیگر شناور باشد.

   موقعیت دوربینها:

واضح ترین راه برای چیدمان دوربینها از چپ به راست است یعنی 1 تا 3.(به شکل پایین توجه نمایید) جاهایی هم برای معکوس کردن این قانون وجود دارد. اگر شما از پشت مانیتور به تصاویری که گرفته می شود نگاه کنید ، خواهید دریافت که  شما یک نمای طبیعی یا بیشتر از مصاحبه به وسیله معکوس کردن دوربینها گرفته اید.  

   نماهای دوربینها:

 شما می توانید با یک نگاه حرفه ای از یک مصاحبه ای که از یک مجری و یک مهمان تشکیل شده به آسانی با دو دوربین تصویر برداری کنید؛ که این کار راحت تر از کار با سه دوربین خواهد بود و کار کمتر خواهد برد. اما اگر شما بتوانید این مصاحبه را با دو دوربین انجام دهید ، به راحتی از عهده کار در گروههای بزرگتر بر خواهید آمد. همچنین دو نمای اصلی ای که شما از جناحین استفاده می کنیدMCU وMS خواهد بود. همچنین بر اساس سبک برنامه، دوربینها به طور اضافی می توانند هر دو نما را ارایه نمایند. اگر شما دوربین سومی را در وسط اختیار دارید، آن می تواند از یک جهت به جهت دیگر حرکت نماید برای این که «دو شات» را ارایه نماید؛ در همان زمانی که نمای یک نفره از دوربین کناری ارایه می شود. یا آن می تواند یک نمای پهن از یک زاویه نزدیک و وسط تر ارایه نماید.

 

 موضوع مطلب : تلویزیون

ارسال شده در: ۱۳۸۸/۱٠/۱۳ :: ٢:۱۱ ‎ق.ظ :: توسط : رضاموضوعات
آرشيو وبلاگ
پيوندها
RSS Feed