مینیاتور
سلامی چو بوی خوش آشنایی
 

مراحل تولید در یک برنامه به سه بخش متوالی و پی در پی تقسیم  می شود:

                                  پیش تولید، تولید، پس تولید.

همه چیز از ایده اولیه پروژه گرفته تا تمام هماهنگی ها و تنظیمات برای تصویربرداری واقعی پروژه در مرحله پیش تولید قرار می گیرد؛ که نوشتن طرح ، خلاصه فیلمنامه، متن آن و همچنین تقطیع نمودن آن ، برآوردن نمودن بودجه و برنامه روزهایی که تولید در آن می خواهد انجام شود را در برمی گیرد.

مرحله دوم ومهم تولید، مرحله تولید است. که همه چیز در این مرحله تحت تاثیر ضبط نمودن تصویر و صدای واقعی قرار می گیرد که دوربین و جایی که میکروفن در آنجا قرار گیرد ، حرکت و طراحی نور قسمتی از آن مرحله را شامل می شوند.

پس تولید شامل تدوین تصاویر و صداهای ضبط شده است و همه چیزهایی که لازم است تا یک پروژه تکمیل شود.


 

پیش تولید

پیش تولید شامل آماده نمودن طرح پروژه، Premise،سیناپسهای فیلم نامه، خلاصه سکانسها ، متن کامل فیلمنامه و تقطیع نمودن آن، فهرست روزهایی که باید مرحله تولید باید طول بکشد،بودجه و همچنین فیلمنامه مصور می شود. طرح یا Proposal یک بازارچه کوچک برای توسعه یا برای به فروش رساندن یک پروژه است. Premise توضیح مختصری است از جمع بندی داستان یا اتفاقاتی که در آن رخ می دهد.

سیناپس پاراگراف کوتاهی است که خط اصلی داستان شرح می دهد. Treatmentیک پلان بلندتر یا خلاصه ای از موضوعاتی است که اتفاق می افتد در یک شکل داستانی کوتاه که اغلب زبان شفاهی یک  Premiseیا محتوا آن راهمراهی می کند.و متن به معنی واقعی راهنمای کاملی برای تولید بر روی کاغذ است،و تعیین این که چه چیزی در نسخه پایانی دیده شود. متن می تواند بر اساس گوش دادن به نیازهای عوامل و نیازهای محیط برای هر سکانس هم تقسیم بندی  شود تا این که روزهای  تولید لیست بندی شود وبودجه بر اساس آن تعریف می شود. بودجه تعریف می شود سرمایه ای  که باید  بر اساس نوع و طبقه تولید خرج شود . فیلمنامه مصور فراهم می کند یک تصویر گرافیکی از نماهای مهم که سر انجام باید تصویر برداری شود.موضوع مطلب : تلویزیون

ارسال شده در: ۱۳۸۸/۱٠/۱٤ :: ٥:٢٤ ‎ق.ظ :: توسط : رضاموضوعات
آرشيو وبلاگ
پيوندها
RSS Feed