مینیاتور
سلامی چو بوی خوش آشنایی
 

 

Coming Soon : قطعات کوتاهی هستند که پیش از آنکه یک برنامه تلویزیونی یا یک فیلم سینمایی به نمایش درآید سازندگان اثر در قطعاتی کوتاه به معرفی برنامه خود می پردازند تا علاقه مندان را جذب خود ساخته و مخاطبان بیشتری را جلب نمایند.

در یک  Coming Soon (به زودی) از تصاویر موجود در فیلم یا برنامه ساخته شده استفاده می شود. در Coming Soon چون فیلمانه نویس و به تبع آن کارگردان روند کار را تعیین نمی کنند، تدوینگر به تنهایی در ذهن خود یک روند روایی را مشخص می کند و بر اساس آن کار را انجام می دهد؛ در حالی که افراد دیگری به کار اضافه شوند به مانند گرافیست می توان از نظرات آنها برای بهتر شدن کار استفاده نمود و نتیجه بهتری را به دست آورد.

 


 در Coming Soon قصدمان بیان داستان نیست بلکه می خواهیم به مخاطبان بالقوه بگوییم که به زودی برنامه ای با این خصوصیات پخش خواهد شد. با Coming Soon   نمی خواهیم با ترفندهای عامه پسند مردم را جذب نماییم ؛ بلکه می خواهیم به آنها این آگاهی را دهیم که چنین برنامه ای ساخته شده و در این روز ودر این  ساعت پخش خواهد شد.

 برای ساختن Coming Soon سازنده آن باید حال و هوای برنامه یا فیلم رادرک کند.   نمی توان بدون  این حس کار قابل قبول ارائه نمود. گاهی لازم نیست برای ساختن Coming Soon  برای یک سریال کل آن رادید بلکه با دیدن چند قسمت از آن به حسی که می خواستید برسید . و برای ساختن آن باید نقاط قوت کار را انتخاب نمود مثلا در کاری جلوه های ویژه و در دیگری هنرپیشه های معروف آن(بستگی به کار دارد) اما اگر   برنامه ای تمام این عوامل را ااشت به صورت کوتاه و تفکیک شده این عوامل را در کنار هم قرار داد. اگر برای برنامه ای که برای مدت طولانی می خواهد پخش شود بهتر است برای این که تنوع کار حفظ شود چند Coming Soon  بسازیم.

نباید در Coming Soon کاری کنیم که داستان لو رود و کل برنامه زایل شود. موضوع مطلب : تلویزیون

ارسال شده در: ۱۳۸۸/۱٠/۱٤ :: ٥:٢٩ ‎ق.ظ :: توسط : رضاموضوعات
آرشيو وبلاگ
پيوندها
RSS Feed