مینیاتور
سلامی چو بوی خوش آشنایی
 

فروش هفتگی فیلم​ها-انیمیشن سه‌بعدی «شرک برای همیشه» در هفته​ای نه چندان پرفروغ با 3/25 میلیون دلار فروش در صدر بازار آمریکای شمالی قرار گرفت.


به گزارش خبرآنلاین، چهارمین «شرک» در حالی در سومین هفته اکران صدرنشین جدول فروش آمریکا شد که چند فیلم را به عنوان رقبای تازه پیش رو داشت.

کارتون سه​بعدی دریم ورکس انیمیشن و پارامونت این هفته در 4386 سینما تنها 42 درصد کاهش تماشاگر مواجه شد و مجموع فروش خود را در آمریکا به 183 میلیون دلار رساند.

از سوی دیگر «شرک برای همیشه» در سطح بین​المللی هم با 8/8 میلیون دلار فروش در 19 کشور در رده چهارم قرار گرفت. مجموع فروش فیلم در این بازار 4/68 میلیون دلار شده است.

کمدی درجه R «او را به گریک ببر» به کارگردانی نیکلاس استولر در اولین هفته نمایش فراتر از انتظار ظاهر شد و با 4/17 میلیون دلار فروش در 2697 سینما فیلم دوم آمریکا شد.

جونا هیل، راسل برند و الیزابت ماس در این فیلم بازی می​کنند و داستان درباره عضو جدید یک شرکت موسیقی است که ماموریت پیدا می​کند یک ستاره راک غیرقابل​​کنترل را در کنسرتی در «گریک تیه​تر» لس آنجلس همراهی کند.

کمدی رومانتیک «قاتلان» با بازی کاترین هیگل و اشتن کوچر هم در هفته نخست نمایش در 2859 سینما 1/16 میلیون دلار به دست آورد و در رده سوم قرار گرفت. این فیلم را رابرت لوکتیک کاگردانی کرده و درباره زوجی است که باید از دست گروهی آدمکش فرار کنند.

فیلم ماجرایی «شاهزاده پارس: شن‌های زمان» ساخته مایک نیوئل در دومین هفته اکران در آمریکا 54 درصد تماشاگران خود را از دست داد و با 9/13 میلیون دلار فروش در 3646 سینما در رده چهارم قرار گرفت. مجموع فروش این پروژه 200 میلیون دلاری در آمریکا 4/59 میلیون دلار شده است.

«شاهزاده پارس» در سطح بین​المللی هم با 40 درصد کاهش در 10316 سینما در 48 کشور 6/37 میلیون دلار فروخت و به رده دوم رفت. فروش فیلم در این بازار به 4/156 میلیون دلار رسیده است.

«جنسیت و شهر 2» با بازی سارا جسیکا پارکر با 6/12 میلیون دلار در رده پنجم جدول فروش آمریکا قرار گرفت، اما در بازار بین​المللی موفق ظاهر شد و با 45 میلیون دلار فروش در 7970 سینما در 49 کشور صدرنشین شد.

کمدی خانوادگی «مارمادوک» با بازی اوون ویلسن و تریلر افسانه علمی «پیوند» با بازی آدرین برودی و سارا پولی به عنوان دیگر فیلم​هایی که از این هفته در آمریکا اکران شده​اند، به ترتیب با 3/11 و 4/7 میلیون دلار فروشی کمتر از انتظار داشتند و در رده​های ششم و هشتم قرار گرفتند.

«مارمادوک» به کارگردانی تام دی درباره خانواده​ای است که به محله​ای جدید نقل مکان می​کنند. آنها سگی بزرگ دارند که به شیوه خود همه چیز را به هم می​ریزد. جودی گریر و لی پیس دیگر بازیگران این فیلم هستند.

«پیوند» ساخته وینچنزو ناتالی هم درباره دو دانشمند جوان است که با دستکاری در نمونه​های دی​ان​ای یک ارگانیسم جدید خلق می​کنند که در ادامه دردسرساز می​شود. ناتالی کارگردان فیلم تحسین​شده «مکعب» است.

فیلم ابرقهرمانی «آیرون من 2» با بازی رابرت داونی جونیر در پنجمین هفته نمایش 7/7 میلیون دلار فروخت و فیلم هفتم شد و فیلم حماسی «رابین هود» با بازی راسل کرو و کیت بلانشت در هفته چهارم نمایش با 1/5 میلیون دلار در رده نهم قرار گرفت.

«نامه‌هایی به جولیت» با بازی آماندا سایفرید و ونسا ردگریو با سه میلیون دلار در رتبه دهم قرار گرفت. مجموع فروش فیلم​ها در مقایسه با هفته مشابه پارسال 23 درصد کمتر بود.موضوع مطلب : سینمای جهان

ارسال شده در: ۱۳۸٩/۳/۱٧ :: ٦:٤٦ ‎ب.ظ :: توسط : رضاموضوعات
آرشيو وبلاگ
پيوندها
RSS Feed