مینیاتور
سلامی چو بوی خوش آشنایی
 

دهمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان با عنوان (خاوران) در بیرجند 28 تیرماه سال جاری آغاز می شود.جشنواره «خاوران» در چهار بخش فیلم، فیلمنامه، عکس و پوستر فیلم طراحی شده است و هنرمندان ۱۰ استان کشور شامل استان های خراسان رضوی‌، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، یزد، سمنان، لرستان، هرمزگان، قم، سیستان‌ و بلوچستان‌ و کرمان ‌در آن شرکت خواهند داشت.


فرم جشنواره

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان جنوبی محمد مطهری فر در جلسه ای که به همین منظور برگزار شد گفت :

ارتقای آگاهی، تجربه و بینش نسل جوان برای نیل به سینمای ملی، بسط و تعمیم ارزش های والای دینی و هویتی و تحکیم خانواده را از اهداف برگزاری این جشنواره ذکر کرد.افزود: شرایط جهانی با برنامه ریزی های آشکار و پنهان قدرت های بزرگ در راستای تضعیف و تخریب هویت های تاریخی، فرهنگی، ارزشی و اعتقادی ما در حال شکل گرفتن است و این وظیفه، هوشمندی و احساس مسوولیت همه ما را مضاعف می سازد که در این راستا پیش از پیش تلاش کنیم .

مطهری فر در ادامه یادآور شد:جشنواره های منطقه ای سینمای جوان اکنون، جزو رویدادهای تاثیرگذار، انگیزه بخش و پویا در استان ها و شهرستان ها به شمار می آیند و بهترین فرصت تبادل نظر، کشف استعداد و معرفی توانمندیها و ظرفیت های جدید سینمای بومی است .

وی هچنین نگاه به پرورش هنرمندانی متعهد و خلاق و توانمند، دستیابی به آثار فاخر فیلم کوتاه و معرفی و ارزیابی بهترین تولیدات یک‌ساله سینمای کوتاه در استان‌های ۱۰ گانه شرکت‌ کننده در منطقه مورد نظر از دیگر اهداف این رویداد سینمایی- منطقه ای برشمرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همچنین ارزیابی تولیدات یک ساله و ارتقای دستاوردهای جدید علمی، ظرفیت های فرهنگی، تمدنی، تاریخی و جغرافیایی کشور با نگاه پرورش هنرمندان متعهد و توانمند که موجب دستیابی به آثار فاخر فلیم کوتاه می شود را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره دانست.

وی گفت: علاوه براین بخش های جنبی این جشنواره فرصتی برای تبادل اندیشه ها و تجربه های هنرمندان و ایجاد زمینه ای مناسب برای ارزیابی جایگاه آثار فیلمسازان فیلمکوتاه شامل نمایش ویژه ، بزرگداشت ، مرور آثار و نشست های تخصصی خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش بسط و گسترش ارزش های دینی و هویتی، توجه به موضوعات و مضامین اجتماعی و فرهنگی، شناسایی توانمندی های استانی، بازشناسی پیشینه تاریخی، فرهنگی، تمدنی و زیبایی های جغرافیایی و دستیابی به آثار فاخر و نخبگان جوان سینمایی را ازدیگر اهداف جشنواره های منطقه ای عنوان کرد.

گفتنی است این جشنواره از 28 لغایت 31 تیرماه جاری در استان برگزار خواهد شد .موضوع مطلب : جشنواره ایران

ارسال شده در: ۱۳۸٩/٤/٢ :: ۱:۳۱ ‎ق.ظ :: توسط : رضاموضوعات
آرشيو وبلاگ
پيوندها
RSS Feed