مینیاتور
سلامی چو بوی خوش آشنایی
 

فروش هفتگی فیلم ها:گرگ و میش"خسوف"برای دومین هفته پیاپی صدرنشین بازار بین‌المللی شد و انیمیشن سه‌بعدی «من نفرت‌انگیز» عنوان پرفروشترین فیلم این هفته آمریکای شمالی را از آن خود کرد.


به گزارش خبرآنلاین، «ماجرای دنباله‌دار گرگ و میش: خسوف» با بازی رابرت پاتینسن و کریستن استیوارت این هفته تنها با 12 درصد کاهش در 9440 سینما در 63 کشور 1/81 میلیون دلار به دست آورد و فیلم اول در سطح بین‌المللی شد.

سومین فیلم مجموعه سینمایی «گرگ و میش» بعد از 12 روز فروش خود را به 219 میلیون دلار رسانده است. «خسوف» این هفته در بازار آمریکا و کانادا هم موفق بود و با 49 درصد کاهش از جمعه تا یکشنبه در 4468 سینما 4/33 میلیون دلار فروخت و در رده دوم جدول قرار گرفت.

مجموع فروش این پروژه 68 میلیون دلاری در آمریکای شمالی پس از 12 روز 237 میلیون دلار و فروش جهانی آن 456 میلیون دلار شده است. «ماه نو» فیلم قبلی «گرگ و میش» پارسال در 12 روز اول اکران 7/235 میلیون دلار فروخت و در نهایت در آمریکا و کانادا با 6/296 میلیون دلار به کار خود پایان داد.

عنوان پرفروشترین فیلم این هفته آمریکای شمالی از آن کارتون سه بعدی «من نفرت‌انگیز» تولید یونیورسال استودیوز شد. این پروژه 70 میلیون دلاری از جمعه تا یکشنبه در 3476 سینما 1/60 میلیون دلار به دست آورد.

«من نفرت‌انگیز» به کارگردانی پی‌یر کوفن و کریس رنو درباره سه دختر یتیم است که می‌کوشند مردی که قصد دزدیدن ماه را دارد، از این کار منصرف کنند. استیو کارل، جیسن سیگال، راسل برند، ویل آرنت و میراندا کاسگرو صداپیشه‌های این فیلم هستند.

موفقیت «من نفرت‌انگیز» بیشتر از این جهت اهمیت دارد که پس از «داستان اسباب‌بازی 3» دیسنی/پیکسار و «آخرین مامور کنترل هوا» پارامونت، سومین فیلم سه‌بعدی است که این روزها در آمریکا اکران شده است. «من نفرت‌انگیز» در سطح بین‌المللی تنها در چهار بازار افتتاح شد و پنج میلیون دلار فروخت.

فیلم مردانه «غارتگران» با بازی آدرین برودی، لارنس فیشبرن، تافر گریس، آلیس براگا و دنی ترخو نیز در اولین هفته اکران در آمریکا فراتر از انتظار ظاهر شد و با 3/25 میلیون دلار فروش در 2669 سینما پس از «من نفرت‌‌انگیز» و «خسوف» در رده سوم قرار گرفت.    

این فیلم ترسناک و افسانه‌علمی «غارتگران» را نیمرود آنتال فیلمساز مجارستانی کارگردانی کرده و رابرت رودریگز فیلمساز مکزیکی تهیه‌کننده آن است.

«غارتگران» دنباله‌ای بر دو فیلم «غارتگر» 1987 و «غارتگر 2» 1990 است. داستان درباره گروهی جنگجوی ماهر است که تحت تعقیب اعضای یک گونه بیگانه بی‌رحم معروف به «غارتگران» هستند.

انیمیشن سه‌بعدی «داستان اسباب‌بازی 3» در چهارمین هفته نمایش تنها 27 درصد تماشاگران خود را از دست داد و با 22 میلیون دلار فروش در 3753 سینما ضمن اینکه در رده چهارم قرار گرفت، مجموع فروش خود را به 2/340 میلیون دلار رساند.

«داستان اسباب‌بازی 3» در سطح بین‌المللی هم در 39 کشور و 6992 سینما 1/39 میلیون دلار فروخت. فروش بین‌المللی فیلم 1/213 میلیون دلار و فروش جهانی آن (با احتساب بازار آمریکا) 3/553 میلیون دلار شده است.   

فانتزی کودکانه و سه‌بعدی «آخرین مامور کنترل هوا» به کارگردانی ام. نایت. شیامالان با 57 درصد کاهش در مقایسه با هفته پیش در 3203 سینما در آمریکای شمالی 1/17 میلیون دلار به دست آورد و در رده پنجم قرار گرفت. مجموع فروش فیلم پس از 11 روز 2/100 میلیون دلار شده است.

کمدی «آدم‌بزرگ‌ها» با بازی آدام سندلر، کوین جیمز و کریس راک هم در سومین هفته نمایش 4/16 میلیون دلار فروخت و در رده ششم قرار گرفت.

کمدی اکشن «شوالیه و روز» با حضور تام کروز و کامرون دیاز، فیلم کونگ‌فویی «کاراته کید» با نقش‌آفرینی جکی چان و جیدن اسمیت، تریلر حادثه‌ای «تیم درجه یک» با بازی لیام نیسن و برادلی کوپر و کمدی «سایروس» با بازی جان سی. رایلی فهرست 10 فیلم پرفروش این هفته آمریکا را کامل کردند.

10 فیلم پرفروش این هفته در آمریکا در مجموع 191 میلیون دلار به دست آوردند که در مقایسه با هفته مشابه پارسال 44 درصد بیشتر است.

در سطح بین‌المللی انیمیشن سه‌بعدی «شرک برای همیشه» در 7022 سینما در 47 کشور 2/56 میلیون دلار فروخت و فیلم دوم شد. فروش بین‌المللی تازه‌ترین فیلم مجموعه سینمایی «شرک» 210 میلیون دلار و فروش جهانی آن 7/443 میلیون دلار شده است.موضوع مطلب : سینمای جهان

ارسال شده در: ۱۳۸٩/٤/٢۱ :: ٢:٥٦ ‎ب.ظ :: توسط : رضاموضوعات
آرشيو وبلاگ
پيوندها
RSS Feed