مینیاتور
سلامی چو بوی خوش آشنایی
 

مسئولان برگزاری سی و پنجمین دوره جشنواره بین المللی فیلم "تورنتو" اسامی فیلم های حاضر در بخش های متفاوت این جشواره کانادایی را اعلام کردند.


به گزارش خبرگزاری سینمای ایران، مسئولان برگزاری سی و پنجمین دوره جشنواره بین المللی فیلم "تورنتو" روز گذشته اسامی 51 فیلم حاضر در این جشنواره کانادایی را در حالی اعلام کردند که نام بسیاری از ستارگان سینمای جهان در آن به چشم می خورد.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی ورایتی، فیلم های همچون "خیانتکار" (The Conspirator) به کارگردانی "رابرت ردفورد"، "دروغ های کوچک سفید" (Little White Lies) به کارگردانی و نویسندگی "گویلام کانت" و "دنیای ناچیز" (Peep World) به کارگردانی "بری بلاستین" از مهمترین فیلم های حاضر در این دوره از جشنواره بین المللی فیلم "تورنتو" هستند.

همچنین "غرب غرب است" (West Is West) به کارگردانی "اندی د امونی"، "راه" (The Way) به کارگردانی "امیلیو استوز"، "باشگاه بنگ بنگ" (The Bang Bang Club) به کارگردانی "استیون سیلور" و "جانی جونز" (Janie Jones) به کارگردانی دیوید روسنتال" نیز از دیگر فیلم های برجسته ای است که در سی و پنجمین دوره این جشنواره فیلم کانادایی حضور دارند.

از آثار حاضر در بخش فیلم های آمریکی شمالی مطرح در این جشنواره نیز می توان به "نسخه بارنی" (Barney's Version) به کارگردانی "ریچارد لوییس"، "قوی سیاه" (Black Swan) به کارگردانی "دارن آرونوفسکی"، "وام" (The Debt) به کارگردانی "جان مادن"، "خدمتکار" (The Housemaid) به کارگردانی "ایم سانگ سو"، "سخنرانی پادشاه" (The King's Speech) به کارگردانی "تام هوپر"، پوتیچ" (Potiche) به کارگردانی فرانسیس اوزون" و "شهر" (The Town) به کارگردانی "بن افلک" اشاره کرد.

در بخش فیلم های جهانی نیز آثار برجسته ای مانند "هیچ وقت اجازه نده برم" (Never Let Me Go) به کارگردانی "کازو ایشیگورو"، "شروع کننده ها" (Beginners) به کارگردانی "مایک میلز"، "گودال خرگوش" (Rabbit Hole) به کارگردانی "جان کامرون میشل" ("نیکول کیدمن" در این فیلم ایفای نقش می کند)، "سنگ" (Stone) به کارگردانی "جان کارن"( "رابرت د نیرو" در این فیلم ایفای نقش می کند)، "زیر دریایی" (Submarine) به کارگردانی "ریچارد آیود"، "سفر" (The Trip)به کارگردانی "میشاییل وینتر باتن"، "ساخته شده در دگنهام" (Made in Dagenham) به کارگردانی "نیگل کول"، "تصویر بزرگ" (The Big Picture) به کارگردانی "اریک لارتیگو"، "سخره" (Rock) به کارگردانی "روان جوف"، "دوبی قات" (Dhobi ghat) به کارگردانی "کیران رائو"، "الف آسان" (Easy A) به کارگردانی ویل گولاک"، "جرم هنری" (Henry's Crime) به کارگردانی "مالکوم ونویل"، "نوعی از یک داستان خنده دار" (It's Kind of a Funny Story) به کارگردانی "ریان فلک" و "آنا بودن"، "عشق مسخره" (L'Amour Fou) به کارگردانی "یس سینت لارن"، "خرامیدن" (Lope) به کارگردانی "آندروشا وادینگتون" و "ایمان" (Trust) به کارگردانی دیوید شیمر" به چشم می خورد.

"از این پس" (Hereafter) به کارگردانی "کلینت ایستوود"، "سال دیگر" (Another Year) به کارگردانی "مایک لیگ"، "غریبه دراز سیاه را خواهی دید" (You Will Meet a Tall Dark Stranger) به کارگردانی "وودی آلن"، "زیبا" (Biutiful) به کارگردانی "آلخاندرو گونزالز" و "مرد فریاد زن" (A Screaming Man) به کارگردانی "محمت صالح" از آثار کارگردانان بزرگ سینمای جهان هستند که در این جشنواره بین المللی حضور دارند.

فیلم های "ولنتاین غم انگیز" (Blue Valentine) به کارگردانی "درک سیافرنس" و "دفن شده" (Buried) به کارگردانی "رودریگو کورتیس" فیلم های حاضر در بخش آثار کانادایی هستند.

همچنین فیلم کمدی "هاکی موزیکال" که سکان هدایت آن را "مایکل مک گوان" کانادایی برعهده دارد در شب افتتاحیه جشنواره بین المللی فیلم "تورنتو" اکران می شود.

جشنواه فیلم "تورنتو" با اکران فیلم هایی مانند "مهلکه" و "میلیونر زاغه نشین" که بعدها در مراسم اهدا جوایز اسکار جایزه دریافت کردند، در این چند سال اخیر نشان داده است که یکی از جشنواره های بین المللی معتبر فیلم در جهان است.

سی و پنجمین دوره جشنواره بین المللی فیلم "تورنتو" روز 9 سپتامبر برابر با 18 شهریور تابستان جاری در شهر "تورنتو" کانادا آغاز می شود و پس از 10 روز ( 19 سپتامبر برابر با 28 شهریور) پایان می پذیرد.

ترجمه از عارف محمدزادهموضوع مطلب : جشنواره جهان

ارسال شده در: ۱۳۸٩/٥/٦ :: ٤:۳۳ ‎ب.ظ :: توسط : رضاموضوعات
آرشيو وبلاگ
پيوندها
RSS Feed