مینیاتور
سلامی چو بوی خوش آشنایی
 

همزمان با نزدیک شدن به زمان برگزاری مراسم اهدا جوایز اسکار برترین بازیگران مرد و زن سینمای جهان در سال2010 میلادی معرفی شدند.


به گزارش سینما پرس، با نزدیک شدن به زمان برگزای مراسم اهدا جوایز اسکار و اکران بیشتر فیلم های معروف در سال جاری، پایگاه اطلاع رسانی معتبر آواردز دیلی برترین بازیگران مرد و زن که در این فیلم ها ایفای نقش کرده اند را معرفی کرده است.

بنابر گزارش پایگاه خبری آواردز دیلی، در فیلم های اکران شده سال 2010 میلادی بازیگران مبتدی و حرفه ای مرد و زن بسیاری ایفای نقش کرده اند، اما برخی از بازیگران که احتمال دریافت اسکار برای بازی هایشان بسیار است به شرح زیر هستند:

"لئوناردو دی کاپریو"، این بازیگر توانا در سال جاری با بازی در دو فیلم "جزیره شاتر" (Shutter Island) و "آغاز" (Inception) بر روی پرده سینماها رفته است. به عقیده بسیاری از کارشناسان "دی کاپریو" توانسته در هردو فیلم به صورت کاملا حرفه ای در نقش های متفاوت با یکدیگر ظاهر شود. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که "دی کاپریو" در این دو فیلم با کارگردانان بزرگی مانند "مارتین اسکورسیزی" و "کریستوفر نولان" همکاری داشته است.

"مارک والبرگ"، این بازیگر جوان که به تازگی در بلوار مشاهیر هالیوود نیز ستاره دریافت کرده است با سه فیلم "شب قرار" (Date Night)، "مردان دیگر" (The Other Guys) و "جنگجو" (The Fighter) در سال 2010 میلادی ظاهر شده است. اما "والبرگ" در فیلم "جنگو" بهترین بازی خود را به نمایش گذاشته است که به همین دلیل نیز می تواند نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد شود.

"شان پن"، این بازیگر با تجربه که تا به امروز موفق به دریافت دو جایزه اسکار نیز شده است در دو فیلم "بازی جوانمردانه" (Fair Game) و "درخت زندگی" (The Tree Of Life) ایفای نقش کرده است. "پن" با بازی فوق العاده خود در این دو فیلم نشان داد بازیگر کاملا حرفه ای است و هنوز می تواند جوایز اسکار دیگری را دریافت کند.

"جرج کلونی"، "کلونی" در سال جاری با دو فیلم "نسل ها" (The Descendants) و "آمریکایی" (The American) بار دیگر می تواند خود را در جمع بازیگران نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد ببیند.

"برد پیت"، پس از اینکه "پیت" در سال های گذشته دو بار نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد شده است، احتمال دارد در سال جاری او برای بازی در فیلم درام "درخت زندگی" (The Tree of Life) بتواند موفق به دریافت این جایزه ارزشمند در حوزه سینمایی شود.

همچنین اسامی بازیگران زنی که بازی های خوبی را در سال جاری از خود بر جایی گذاشته اند نیز به شرح زیر است:

"نائومی واتس"، "واتس" که با بازی در فیلم سینمایی "21 گرم" (21 Grams) به شهرتی جهانی دست یافت، امسال در فیلم ""غریبه سیاه دراز را ملاقات خواهی کرد" (You Will Meet a Tall Dark Stranger) به کارگردانی "وودی آلن" و "بازی جوانمردانه" به کارگردانی "دوگ لیمان" ایفای نقش کرده است.

"جنیفر لاورنس"، این بازیگر جوان که امسال در یکی از بهترین فیلم های سال به نام "استخوان زمستان" (Winter`s Bone) به عنوان نقش اول فیلم بازی کرده است برای دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر زن از شانس بالایی برخوردار است.

"جولین مور"، "مور" در فیلم تازه اکران شده "بچه ها خوبند" (The Kids are All Right) ایفای نقش کرده است. "مور" تا به حال 4 مرتبه نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر زن شده است. برخی از کارشناسان معتقدند که این بازیگر با استعداد در سال جاری می تواند به این عنوان نایل گردد.

"تیلدا سوینتن"، "سوینتن" که پیش از یک بار موفق به دریافت جایزه اسکار شده است، با بازی در فیلم سینمایی "من عشق هستم" (I am Love) می تواند برای دومین این جایزه را کسب کند.

"لسلی منویل"، "سال دیگر" ( (Another Yearبا نشان دادن چهره ای متفاوت از "منویل" می تواند این بازیگر را به عنوان نامزد دریافت جایزه اسکار در سال جاری معرفی کند.

ترجمه از؛ عارف محمدزادهموضوع مطلب : سینمای جهان

ارسال شده در: ۱۳۸٩/٥/۱٠ :: ۱٢:٤٧ ‎ق.ظ :: توسط : رضاموضوعات
آرشيو وبلاگ
پيوندها
RSS Feed