مینیاتور
سلامی چو بوی خوش آشنایی
 

فروش هفتگی فیلم ها_فیلم تخیلی "آغاز" ساخته کریستوفر نولان برای چهارمین هفته متوالی در صدر جدول فروش هفتگی فیلم ها در جهان قرار گرفت.


اکشن پرستاره «گوشت‌های دم توپ» به کارگردانی سیلوستر استالونه با 5/16 میلیون دلار برای دومین هفته پیاپی رده اول جدول فروش هفتگی فیلم‌ها در آمریکای شمالی را از آن خود کرد.

به گزارش خبرآنلاین، فیلم جدید استالونه که در 3270 سینما روی پرده است، این هفته حدود 53 درصد تماشاگران خود را از دست داد و مجموع فروش خود را در آمریکا و کانادا پس از 10 روز به 8/64 میلیون دلار رساند.

«گوش‌های دم توپ» درباره گروهی مزدور است که می‌کوشند یک دیکتاتور در آمریکای جنوبی را از قدرت ساقط کنند. استالونه خود نقش اصلی فیلم را دارد و ستاره‌هایی چون میکی رورک، جت لی، جیسن استیتم و دولف لوندگرن در آن نقش‌آفرینی می‌کنند.

«گوش‌های دم توپ» که بودجه‌ای 80 میلیون دلاری ساخته شده در سطح بین‌المللی نیز در 20 منطقه تقریبا 5/14 میلیون دلار فروش داشت.

این هفته پنج فیلم جدید به طور گسترده در آمریکای شمالی اکران شدند، اما هیچ کدام از پس فیلم استالونه برنیامدند.

دیوید اسپیتس رئیس بحش توزیع شرکت لاینزگیت که «گوش‌های دم توپ» را روانه سینماها کرده، گفت: «با توجه به این همه رقیب جدید در بازار، هیچ تضمینی وجود نداشت که ما بتوانیم همچنان موفق ظاهر شویم، اما شدیم.»

در میان فیلم‌های تازه اکران شده کمدی «خون‌آشام‌ها افتضاح هستند» استودیو فاکس قرن بیستم با 2/12 میلیون دلار فروش در 3233 سینما در فاصله جمعه تا یکشنبه موفق‌تر از همه بود. این فیلم از چهارشنبه پیش اکران شد و در پنج روز 6/18 میلیون دلار به دست آورد.

«خون‌آشام‌ها افتضاح هستند» را جیسن فریدبرگ و آرون سلتزر کارگردانی کرده‌اند و بازیگرانی چون جن پراسک، مت لانتر و دیدریش بادر در آن نقش‌آفرینی می‌کنند. این فیلم نوعی شوخی با فیلم‌های خون‌آشامی و درباره دختری نوجوان بنام بکا است که گرفتار مثلثی عشقی با یک خون‌آشام و یک گرگ‌نما می‌شود.

«خون‌آشام‌ها افتضاح هستند» در رده دوم قرار گرفت و درام «بخور عبادت کن عشق بورز» با بازی جولیا رابرتز که از هفته پیش به سینماها آمده با 12 میلیون دلار فروش در 3082 سینما رتبه سوم را از آن خود کرد.

مجموع فروش فیلم جدید رابرتز در آمریکا و کانادا 1/47 میلیون دلار شده است. او در «بخور عبادت کن عشق بورز» نقش زنی را بازی می‌کند که پس از جدایی از همسرش برای رسیدن به آرامش راهی سفر می‌شود.

کمدی شهری «بلیت بخت‌آزمایی» تولید استودیو برادران وارنر با بازی بو وو خواننده رپ در 1973 سینما 1/11 میلیون دلار فروخت و در هفته اول اکران در رده چهارم جای گرفت. این فیلم را اریک وایت کارگردانی کرده و درباره جوانی است که برنده یک بلیت بخت‌آزمایی به ارزش 370 میلیون دلار شده و باید آن را در هفته تعطیلات چهارم ژوئیه در آمریکا از دست همسایه‌های حریص و حقه‌باز خود حفظ کند.

کمدی پلیسی «آدم‌های دیگر» با بازی مارک والبرگ و ویل فرل در هفته سوم اکران با 1/10 میلیون دلار فروش در 3472 سینما ضمن اینکه فیلم پنجم شد مجموع فروش خود را به 2/88 میلیون دلار رساند. «پیرانا سه‌بعدی» دیگر فیلم تازه اکران شده این هفته در 2470 سینما 10 میلیون دلار به دست آورد و در ره ششم قرار گرفت.

این فیلم سه‌بعدی و ترسناک به کارگردانی الکساندر آجا با الهام از فیلم سال 1978 «پیرانا» ساخته جو دانته مقابل دوربین رفته است. آدام اسکات، الیزابت شو، کلی بروک، ریچارد دریفوس، کریستوفر لوید، وینگ ریمز و ایلای راث از جمله بازیگران «پیرانا سه‌بعدی» هستند.

وقتی لرزش زیر سطح آب دریاچه ویکتوریا باعث رها شدن ماهی‌های گوشتخوار پیرانیا می‌شود، گروهی به رهبری یک کلانتر محلی (شو) دور هم جمع می‌شوند تا راهی برای نجات خود پیدا کنند. «پیرانا» سال 1995 نیز به تهیه‌کنندگی راجر کورمن بازسازی شد.

کمدی خانوادگی «دایه مک‌فی بازمی‌گردد» با بازی اما تامپسن به نقش یک دایه کارکشته در هفته اول نمایش با 3/8 میلیون دلار فروش در 2784 سینما فیلم هفتم شد. این فیلم به کارگردانی سوزانا وایت دنباله فیلم «دایه مک‌فی» است که سال 2005 اکران شد.

مگی جیلنهال، رالف فاینس و مگی اسمیت دیگر بازیگران «دایه مک‌فی بازمی‌گردد» هستند و فیلمنامه را اما تامپسن بر مبنای کتاب‌های «پرستار ماتیلدا» اثر کریستیانا برند نوشته است.

این بار دایه مک‌فی به کمک یک مادر جوان به ستوه‌آمده می‌آید که شوهرش به جنگ رفته و خودش باید از بچه‌ها مراقبت کند. در حالی که بچه‌های زن وارد یک جنگ شخصی با دو عضو لوس خانواده شده‌اند، مک‌فی به بچه‌ها پنج درس مهم جدید می‌دهد.

کمدی «جابه‌جا کردن» با بازی جنیفر آنیستن و جیسن بیتمن به عنوان پنجمین فیلم تازه‌اکران‌شده هفته در 2012 سینما 1/8 میلیون دلار فروخت و در جایگاه هشتم قرار گرفت.

این فیلم را جاش گوردون و ویل اسپک کارگردانی کرده‌اند و آنیستن در آن نقش زنی را بازی می‌کند که پس از مدت‌ها تلاش صاحب یک فرزند می‌شود. او هفت سال بعد بهترین دوست خود را می‌بیند که رازی با خود دارد و ...

تریلر افسانه علمی «آغاز» به کارگردانی کریستوفر نولان در ششمین هفته نمایش 6/7 میلیون دلار به دست آورد و فیلم نهم آمریکای شمالی شد. این فیلم در سطح بین‌المللی نیز در 6550 سینما و 59 بازار 5/21 میلیون دلار فروخت و در رده اول قرار گرفت.

کمدی اکشن «اسکات پیلگریم در برابر دنیا» به کارگردانی ادگار رایت با پنج میلیون دلار فروش در 2820 سینما فهرست فیلم‌های پرفروش این هفته را کامل کرد.

مجموع فروش این هفته فیلم‌ها در آمریکای شمالی 125 میلیون دلار و تقریبا 7/1 درصد کمتر از هفته مشابه پارسال بود که «لعنتی‌های بی‌آبرو» با 1/38 میلیون دلار کار خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری سینمای ایران، فیلم تخیلی "آغاز" (Inception) به کارگردانی کریستوفر نولان با فروش بالای خود توانست برای چهارمین هفته متوالی در صدر جدول فروش هفتگی فیلم های جهان قرار بگیرد.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی هالیوود ریپورتر، فیلم مهیج و تخیلی "آغاز" که بازیگر مطرح و برجسته هالیوود به نام "لئوناردو دی کاپریو" را در اختیار دارد این هفته با اکران در 6550 سالن سینمای سرتاسر جهان فروشی برابر با 22 میلیون دلار داشته است.

فیلم اکشن "بی مصرف ها" (The Expendables) ساخته سیلوستر استالونه با فروش 20 میلیون دلاری خود رتبه دوم جدول فروش هفتگی فیلم های جهان را از آن خود کرده است.

"بی مصرف ها" که در آن بازیگران برجسته سینما مانند جت لی، جیسون استاتم، دولف لوندگرن و اریک رابرتز ایفای نقش می کنند درباره عده ای سرباز مزدور است که برای از پایی درآوردن یک دیکتاتور طی عملیاتی به آمریکای جنوبی سفر می کنند.

رتبه سوم جدول فروش هفتگی جهان را نیز فیلم جدید "آخرین ایر بندر" (The Last Airbender) به کارگردانی نایت شیامالان به خود اختصاص داده است. "آخرین ایر بندر" که دیو پاتل (بازیگر فیلم "میلیونر زاغه نشین" (Slumdog Millionaire) در آن ایفای نقش می کند در این هفته فروشی برابر با 19 میلیون دلار را در 4261 سالن سینمای سرتاسر جهان برای خود رقم زده است.

فیلم اکشن "سلت" (Salt) و انیمیشن "داستان اسباب بازی 3" (Toy Story 3) نیز به ترتیب با فروشی برابر با 17 و 12 میلیون دلار در رتبه های چهارم و پنجم این جدول ایستادند.

در فیلم اکشن "سلت" که سکان هدایت آن را فیلیپ نویس برعهده دارد، آنجلینا جولی، بازیگر معروف و محبوب سینمای جهان بازی کرده است و انیمیشن "داستان اسباب بازی 3" (Toy Story 3) نیز که ساخته "لی آنکریچ" است صدای بازیگران معروف هالیوودی مانند "تام هنکس"، "تیم آلن" و "جان کازاک" را به همراه دارد.

همچنین این انیمیشن با فروش هفته پیش خود توانست عنوان پرفروش ترین انیمیشن جهان را به خود اختصاص دهد.

محصول جدید دو شرکت "سامیت اینترتینمنت" و "یونیورسال پیکچرز" به نام "بِپَر" (Step Up 3D) که به صورت سه بعدی نمایش داده می شود نیز با فروشی برابر با 12 میلیون دلار در 2467 سالن سینمای سرتاسر جهان در رتبه ششم این جدول ایستاد.

چهارمین قسمت از انیمیشن های "شرک" به نام "شرک برای همیشه" (Shrek Forever After) که سه ماه از اکران می گذرد با فروش 11 میلیون دلاری خود رتبه هفتم این جدول را از آن خود کرده است.

رتبه هشتم جدول فروش هفتگی فیلم ها در جهان را نیز فیلم اکشن "کودک کاراته باز" (The Karate Kid) با فروشی برابر با 10 میلیون دلار از آن خود کرده است. در این فیلم اکشن جکی چان و جادن اسمیت (فرزند ویل اسمیت بازیگر معروف سینما) ایفای نقش می کنند.

رتبه های نهم و دهم جدول فروش این هفته در جهان را نیز دو فیلم"شاگرد جادوگر" (The Sorcerer`s Apprentice) و "نکوهشم کن" (Despicable Me) هرکدام با فروشی معادل 9 و 6 میلیون دلار به خود اختصاص دادند.

در "شاگرد جادوگر" که هشتمین هفته اکران خود را سپری می کند بازیگران معروف سینمای هالیوود مانند نیکولاس کیج، جی باروچل و آلفرد مولینا بازی می کنند.

انیمیشن "نکوهشم کن" که محصول جدید شرکت "یونیورسال پیکچرز" است، به صورت سه بعدی اکران می شود و استیو کارل، کمدین معروف سینما در آن سخنوری می کند.

همچنین فروش کلی فیلم های ذکر شده در بالا تا به امروز به شرح زیر است:

"آغاز" با 37 روز اکران، 620 میلیون دلار.

"بی مصرف ها" با 10 روز اکران، 65 میلیون دلار.

"آخرین ایر بندر" با 53 روز اکران 225 میلیون دلار.

"سلت" با 30 روز اکران، 217 میلیون دلار.

"داستان اسباب بازی 3" با 65 روز اکران، 985 میلیون دلار.

"بِپَر" با 17 روز اکران 71 میلیون دلار.

"شرک برای همیشه" با 88 روز اکران، 694 میلیون دلار.

"کودک کاراته باز" با 72 روز اکران، 300 میلیون دلار.

"شاگرد جادوگر" با 39 روز اکران، 152 میلیون دلار.

"نکوهشم کن" با 43 روز اکران، 296 میلیون دلار.موضوع مطلب : سینمای جهان

ارسال شده در: ۱۳۸٩/٦/٢ :: ۱٢:٥٦ ‎ق.ظ :: توسط : رضاموضوعات
آرشيو وبلاگ
پيوندها
RSS Feed