مینیاتور
سلامی چو بوی خوش آشنایی
 

فروش هفتگی فیلم ها_آخرین اثر سیلوستر استالونه به نام "بی مصرف ها" با فروش بالای خود در این هفته توانست صدر جدول فروش هفتگی در جهان را از آن خود کند و "آغاز" پس از هفته ها صدر فروش هفتگی جهان را از دست بدهد.


به گزارش خبرگزاری سینمای ایران، فیلم اکشن "بی مصرف ها" (The Expendables) به کارگردانی سیلوستر استالونه در این هفته با فروشی معادل 18 میلیون دلار توانست پس از سه هفته اکران صدر جدول فروش هفتگی فیلم های جهان را به خود اختصاص دهد.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی هالیوود ریپورتر، "بی مصرف ها" که در آن بازیگران برجسته سینما مانند جت لی، جیسون استاتم، دولف لوندگرن و اریک رابرتز ایفای نقش می کنند درباره عده ای سرباز مزدور است که برای از پایی درآوردن یک دیکتاتور طی عملیاتی به آمریکای جنوبی سفر می کنند.

پس از "بی مصرف ها" فیلم تخیلی "آخرین ایربندر" (The Last Airbender) با فروشی برابر 17 میلیون دلار در 5843 سالن سینمای سرتاسر جهان در رتبه دوم این جدول قرار گرفت.

محصول جدید شرکت "پارامونت پیکچرز" به نام "آخرین ایربندر" که سکان هدایت آن را نایت شیامالان برعهده دارد و بازیگر فیلم "میلیونر زاغه نشین" به نام دو پاتل در آن ایفای نقش می کند ماجرای پسر جوانی را روایت می کند که با به تسخیر درآوردن آب های دنیا بمانع از سوختن کشورش و جهان بر اثر آتش شود.

فیلم سینمای "سلت" (Salt) که اخیرا توسط شرکت سونی تهیه و تولید شده است نیز با فروش 17 میلیون دلاری خود در این هفته رتبه سوم جدول فروش هفتگی فیلم ها در جهان را به خود اختصاص داده است.
در این فیلم اکشن که فیلیپ نویس سکان هدایت آن را برعهده دارد بازیگر محبوب و مطرح هالیوودی به نام آنجلینا جولی در نقش یک جاسوس روسی بازی کرده است.

انیمیشن "داستان اسباب بازی 3" (Toy Story 3) که با فروش خود در هفته های گذشته خود عنوان پرفروش ترین انیمیشن تاریخ سینمای دنیا را به خود اختصاص داده است در این هفته نیز با فروشی معادل 12 میلیون دلار در رتبه چهارم جدول فروش این هفته جای گرفت.

"داستان اسباب بازی 3" که بازیگران معروفی مانند "تام هنکس"، "جان موریس"، "تیم آلن"، "جک کازاک" و "ند بتی" جای شخصیت های آن صحبت می کنند درباره پسری به نام "اندی" (جان موریس) است که به علت رفتن به دانشگاه تصمیم می گیرد تا اسباب بازی های محبوبش مانند "وودی" (تام هنکس)، "باز لایت یر" (تیم آلن)، "جسی" (کازاک) را در انباری بگذارد که در همین حین مادرش (لوی متکالف) به اشتباه آن ها را در سطل زباله قرار می دهد.

رتبه های پنجم و ششم جدول فروش هفتگی فیلم ها در جهان را نیز فیلم های"بِپَر" (Step Up 3D) و "شرک برای همیشه" (Shrek Forever After) هر کدام به ترتیب با فروشی برابر 11 و 10 میلیون دلار به خود اختصاص دادند.

"بِپَر" که سومین قسمت از فیلم ها با همین نام است به صورت سه بعدی نمایش داده می شود و "شرک برای همیشه" نیز به گفته مسئولان سازنده آن آخرین قسمت انیمیشن های "شرکت" محسوب می شود.
فیلم کمدی "رشد کرده ها" (Grown ups) نیز پس از اینکه چند هفته در فهرست 10 فیلم پرفروش هفتگی جهان دیده نمی شد در این هفته فروشی برابر با 8 میلیون دلار کسب کرد که با این مبلغ فروش در رتبه هفتم جدول ایستاد.

رتبه هشتم جدول نیز در این هفته به فیلم تخیلی "شاگرد جادوگر" (Sorcerer's Apprentice) رسیده است. این فیلم تخیلی که نیکولاس کیج در آن ایفای نقش می کند در این هفته فروشی برابر با 7 میلیون دلار را برای خود رقم زده است.

فیلم های "اسکات پیلگریم علیه دنیا" (Scott Pilgrim vs. the World) و "غارتگران" (Predators) نیز هر کدام به ترتیب با فروشی معادل 6 و 4 میلیون دلار در رتبه های نهم و دهم این جدول قرار گرفتند.

همچنین فروش کلی فیلم های ذکر شده در بالا تا به امروز به شرح زیر است:

"بی مصرف ها" با 17 روز اکران، 82 میلیون دلار.

"آخرین ایربندر" با 60 روز اکران، 225 میلیون دلار.

"سلت" با 37 روز اکران، 219 میلیون دلار.

"داستان اسباب بازی 3" با 72 روز اکران، یک میلیارد و 12 میلیون دلار.

"بِپَر" با 14 روز اکران، 74 میلیون دلار.

"شرک برای همیشه" با 99 روز اکران، 694 میلیون دلار.

"رشد کرده ها" با 65 روز اکران، 219 میلیون دلار.

"شاگرد جادوگر" با 46 روز اکران، 165 میلیون دلار.

"اسکات پیلگریم علیه دنیا" با 17 روز اکران 33 میلیون دلار.

"غارتگران" با 52 روز اکران، 115 میلیون دلار.
----------------------------------------------------------------------------------------------

فیلم ترسناک «آخرین جن‌گیری» با 300 هزار دلار فروش بیشتر در بازار آمریکا و کانادا بالاتر از فیلم اکشن «قاپ‌زن‌ها» در صدر جدول قرار گرفت.
به گزارش خبرآنلاین، در شرایطی که فصل سودآور تابستان رو به پایان است، بلاک‌باسترهای درجه یک بازار فروش را به فیلم‌های کم‌هزینه که می‌کوشند در آخرین لحظه‌ها سهمی ببرند، واگذار کرده‌اند.

این هفته دو فیلم تازه اکران‌شده «آخرین جن‌گیری» و «قاپ‌زن‌ها» Takers توانستند به دو هفته صدرنشینی فیلم اکشن «گوشت‌های دم توپ» به کارگردانی سیلوستر استالونه پایان دهند.

تریلر روانشناختی «آخرین جن‌گیری» به کارگردانی دانیل استام که با بودجه‌ای تنها در حد 8/1 میلیون دلار ساخته شده، در 2874 سینما در آمریکای شمالی 3/21 میلیون دلار به دست آورد.

گروهی بازیگر ناشناس همچون پاتریک فابین، اشلی بل و آیریس بار در این فیلم تولید استودیو لاینزگیت بازی می‌کنند که به سبک مستند ساخته شده است.

داستان درباره یک کشیش آشوب‌زده است که اجازه می‌دهد گروهی مستندساز آخرین مراسم جن‌گیری او را ضبط کنند، جایی که یک دختر جوان تسخیر‌شده کشیش را با خود شیطان رو‌ در ‌رو می‌کند.

«آخرین جن‌گیری» با اختلاف بسیار کم تریلر با موضوع سرقت «قاپ‌زن‌ها» به کارگردانی جان لوسنهوپ را شکست داد که با 21 میلیون دلار فروش در 2206 سینما فیلم دوم هفته شد.

مت دیلن، کریس براون، آیدریس البا، جی هرناندز، پل واکر، هیدن کریستنسن و زو سالدانا در «قاپ‌زن‌ها» بازی می‌کنند که با بودجه‌ای 32 میلیون دلاری ساخته شده است.

داستان درباره پنج سارق حرفه‌ای بانک است که تصمیم می‌گیرند به عنوان آخرین و بزرگترین کار خود یک ماشین مسلح حامل 20 میلیون دلار را بدزدند، اما یک پلیس بی‌باک (دیلن) و همکارش سد راه آنها هستند.

«گوشت‌های دم توپ» استالونه در سومین هفته اکران با 44 درصد کاهش نسبت به هفته قبل در 3398 سینما 5/9 میلیون دلار فروخت و ضمن اینکه فیلم سوم شد، مجموع فروش خود را در آمریکای شمالی به 82 میلیون دلار رساند.

«گوشت‌های دم توپ» در سطح بین‌المللی در 32 منطقه تقریبا 18 میلیون دلار فروش داشت. فیلم جدید استالونه تاکنون در بازار خارج از آمریکا حدود 75 میلیون دلار فروخته است.

درام «بخور عبادت کن عشق بورز» با بازی جولیا رابرتز با هفت میلیون دلار فروش در 3108 سینما فیلم چهارم هفته شد و مجموع فروش خود را در آمریکا و کانادا پس از سه هفته به 7/60 میلیون دلار رساند.

کمدی پلیسی «آدم‌های دیگر» با بازی مارک والبرگ و ویل فرل هم در 3181 سینما 6/6 میلیون دلار فروخت در رده پنجم قرار گرفت. مجموع فروش این فیلم پس از چهار هفته 3/99 میلیون دلار شده است.

کمدی «خون‌آشام‌ها افتضاح هستند» استودیو فاکس قرن بیستم با 3/5 میلیون دلار و تریلر افسانه علمی «آغاز» به کارگردانی کریستوفر نولان با 1/5 میلیون دلار در رده‌های ششم و هفت قرار گرفتند.

کمدی خانوادگی «دایه مک‌فی بازمی‌گردد» با بازی اما تامپسن (7/4 میلیون دلار)، کمدی «جابه‌جا کردن» با بازی جنیفر آنیستن و جیسن بیتمن (6/4 میلیون دلار) و فیلم ترسناک و سه‌بعدی «پیرانا سه‌بعدی» به کارگردانی الکساندر آجا (3/4 میلیون دلار)، فهرست 10 فیلم پرفروش این هفته آمریکای شمالی را کامل کردند.

بازگشت «آواتار» و رکوردشکنی «داستان اسباب‌بازی 3»
نسخه‌ای جدید از «آواتار»، پرفروشترین فیلم تاریخ سینما که شامل حدود 9 دقیقه تصاویر جدید است، از جمعه این هفته در 812 سینماهای سه‌بعدی در آمریکا و کانادا اکران شد. این فیلم که «آواتار: نسخه ویژه» نام دارد با چهار میلیون دلار فروش در رده دوازدهم قرار گرفت.

نسخه جدید «آواتار» همزمان با آمریکا در 1046 سینما در 14 کشور دیگر نیز اکران شد و تقریبا 3/4 میلیون دلار فروخت. به این ترتیب مجموع فروش فیلم جدید کامرون در سطح بین‌المللی از مرز دو میلیارد دلار گذشت و اولین فیلم تاریخ سینما لقب گرفت که به این موفقیت دست پیدا می‌کند.

دیگر فیلمی که این هفته رکوردشکن ظاهر شد انیمیشن سه‌بعدی «داستان اسباب‌بازی 3» تولید دیسنی/پیکسار بود. مجموع فروش جهانی این فیلم تا روز یکشنبه رقمی در حدود 012/1 میلیارد دلار شد.

«داستان اسباب‌بازی» که از 18 ژوئن اکران شده، هفتمین فیلم تاریخ سینما و اولین فیلم انیمیشن است که از مرز یک میلیارد دلار فروش جهانی (بازار آمریکای شمالی و سطح بین‌المللی) عبور کرده است.

این فیلم در آمریکای شمالی با 7/405 میلیون دلار در رده نهم و در سطح بین‌المللی با 4/606 میلیون دلار در رده دوازدهم پرفروشترین فیلم‌های تاریخ سینما قرار دارد.موضوع مطلب : سینمای جهان

ارسال شده در: ۱۳۸٩/٦/۱۱ :: ۸:٠٥ ‎ب.ظ :: توسط : رضاموضوعات
آرشيو وبلاگ
پيوندها
RSS Feed