مینیاتور
سلامی چو بوی خوش آشنایی
 

مروری بر دوازده دوره جشن خانه سینما


مجله سی نت:   دوازدهمین دوره - 1387
دبیر: امین تارخ
بهترین فیلم: سیداحمد میرعلایی برای فیلم فرزند خاک
بهترین کارگردانی: بهمن فرمان آرا برای فیلم خاک آشنا
بهترین فیلمنامه: محمدعلی باشه آهنگر و محمد رضا گوهری برای فیلم فرزند خاک
بهترین فیلمبرداری: علیرضا زرین دست برای فیلم فرزند خاک
بهترین بازیگر نقش اول مرد: خسرو شکیبایی برای فیلم ستاره بود
بهترین بازیگر نقش اول زن: گوهر خیراندیش برای فیلم دعوت
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: بابک حمیدیان برای فیلم ریسمان باز
بهترین بازیگر نقش مکمل زن: مهتاب نصیرپور برای فیلم فرزند خاک
بهترین تدوین: عباس گنجوی برای فیلم خاک آشنا
بهترین طراحی صحنه و لباس: ژیلا مهرجویی و خانم شعله نواب تهرانی برای فیلم آتش سبز
بهترین موسیقی متن: کارن همایون فر برای فیلم خاک آشنا
بهترین صداگذاری و میکس: محمدرضا دلپاک و رضا نریمی زاده برای فیلم خاک آشنا
بهترین صدابرداری: عباس رستگارپور برای فیلم فرزند خاک
بهترین چهره پردازی: مهین نویدی برای فیلم دعوت
بهترین جلوه ها ی ویژه میدانی: داوود رسولیان برای فیلم فرزند خاک
بهترین عکس: علی نیک رفتار برای فیلم دستهای خالی

بخش فیلم کوتاه:
بهترین صدا: کاوه قهرمانی برای فیلم رویای سنجاقک
بهترین تصویربرداری: نقی نعمتی برای فیلم برفک و کاظم مولایی برای فیلم لطفا از خط قرمزها فاصله بگیرید
بهترین تدوین: کاظم مولایی و مجتبی اسماعیل زاده برای فیلم لطفا از خط قرمزها فاصله بگیرید
بهترین فیلنامه: داریوش غریب زاده برای فیلم کوتاه بومرنگ
بهترین فیلم تجربی: شهرام مکری برای فیلم کوتاه آندوسی
بهترین فیلم داستانی: آیدا پناهنده برای فیلم تاج خروس

بخش انیمیشن:
بهترین فیلنامه: مرجان فرساد برای فیلم مولی
بهترین لی اوت: باقر بهرام برای قصه های شب چله
بهترین فضاسازی: مهین جواهریان برای فیلم بارون میاد جرجر
بهترین متحرک سازی: لیدا فضلی برای فیلم چرا سگها از گربه ها متنفرند
نشان طلا به انیمیشن شکرستان به تهیه کنندگی سید مسعود صفوی
بهترین انیمیشن بلند: عاشورائیان به تهیه کنندگی مرکز فرهنگی هنری صبا
جایزه ویژه: به بابک نظری برای انمیمیشن شکرستان

بخش مستند:
بهترین طراحی صحنه : علی خطیبی نیا و محمد علی صالحی نوروز نژاد برای فیلم تینار
بهترین تدوین: محمد امین کریمی برای فیلم تینار
بهترین فیلمبرداری: سید حسین سیدی پریشان برای فیلم تینار
بهترین پژوهش: مهرداد زاهدیان برای فیلم میدان بی حصار
بهترین کارگردانی فیلم مستند کوتاه: روح الله مولوی برای فیلم غذیب تر از بهشت
بهترین کارگردانی فیلم بلند مستند: مهدی منیری برای فیلم تینار

یازدهمین دوره - 1386
دبیر: پرویز پرستویی
بهترین فیلم کوتاه: عاطفه خادم‌الرضا برای فیلم تنگ خالی ماهی
دیپلم افتخار بهترین فیلم کوتاه: شهرام مکری برای فیلم محدوده دایره
بهترین چهره‌پردازی: مهرداد میرکیانی برای فیلم قاعده بازی
بهترین جلوه‌های ویژه بصری: علاءالدین پژهان برای فیلم پاداش سکوت
بهترین جلو‌ه‌های ویژه میدانی: محسن روزبهانی برای فیلم روز سوم
بهترین صدابرداری: یدالله نجفی برای فیلم خون‌بازی
بهترین صداگذاری و میکس: مسعود بهنام و حسین ابوالصدق برای فیلم اتوبوس شب
بهترین طراحی صحنه و لباس: ایرج رامین‌فر برای فیلم پرونده هاوانا
بهترین موسیقی متن: کارن همایونفر برای فیلم ژانی‌گل
بهترین تدوین: بهرام دهقانی و رضا شیروانی برای فیلم پابرهنه در بهشت
بهترین فیلم‌برداری: حمید خضوعی‌ابیانه برای فیلم پابرهنه در بهشت
بهترین نقش مکمل مرد: صابر ابر برای فیلم مینای شهر خاموش
بهترین بازیگر نقش مکمل زن: سیما تیرانداز برای فیلم پاداش سکوت
بهترین بازیگر نقش اول زن: باران کوثری برای فیلم خون‌بازی
بهترین بازیگر نقش اول مرد: خسرو شکیبایی اتوبوس شب
بهترین فیلمنامه: کیومرث پوراحمد و حبیب احمدزاده اتوبوس شب
بهترین کارگردانی: رخشان بنی‌اعتماد و محسن عبدالوهاب خون‌بازی
بهترین فیلم: مهدی همایونفراتوبوس شب

دهمین دوره - 1385
بهترین فیلم: تقاطع به تهیه کنندگی مشترک ناصر شفق و سعید حاجی میری
بهترین کارگردانی: اصغر فرهادی برای چهارشنبه سوری
بهترین فیلمنامه : فرید مصطفوی و ابوالحسن داوودی برای تقاطع
بهترین فیلمبرداری : علی محمد قاسمی برای یادداشت بر زمین
بهترین بازیگر نقش اول مرد : رضا کیانیان برای یک بوس کوچولو
بهترین بازیگر نقش اول زن : هدیه تهرانی برای چهارشنبه سوری
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد : بیژن امکانیان برای تقاطع
بهترین بازیگر نقش مکمل زن : به طور مشترک پانته آ بهرام و ترانه علیدوستی برای چهارشنبه سوری
بهترین تدوین: محمدرضا موئینی برای کافه ستاره
بهترین طراح هنری: امیر اثباتی برای تقاطع
بهترین موسیقی متن: احمد پژمان برای یک بوس کوچولو
بهترین صدا گذاری و میکس: جهانگیر میرشکاری برای جایی در دوردست
بهترین چهره پردازی: مهرداد میر کیانی برای یک بوس کوچولو
بهترین جلوه های ویژه: محسن روز بهانی برای تقاطع
بهترین فیلم انیمیشن: موج هی گمشده به کارگردانی امیر مهران
بهترین فیلم مستند: قانا به تهیه کنندگی محمد رضا عباسیان
بهترین فیلم کوتاه: تلالو به کارگردانی امیر توده روستا
بهترین کارگردانی فیلم مستند: محمد شیروانی برای رئیس جمهور میرقنبر
ویژه هیات داوران: کافه ستاره به تهیه کنندگی مصطفی شیسته اهدا شد

نهمین دوره - 1384
بهترین فیلم انیمیشن: چت یرونی به کارگردانی امیر سحرخیز
بهترین فیلم کوتاه کمی بالاتر به کارگردانی مهدی جعفری
بهترین فیلم مستند- پس از برقع به کارگردانی مهرداد اسکویی
بهترین چهره پردازی محمدرضا قومی برای فیلم خیلی دور خیلی نزدیک
بهترین کیفیت لابراتواری لابراتوار فیلمساز برای خیلی دور خیلی نزدیک
بهترین عکس فیلم بابک برزویه برای فیلم حکم
بهترین جلوه های ویژه محسن روز بهانی برای فیلم دوئل
بهترین صدا برداری بهمن بنی اردلان برای فیلم دوئل
بهترین صدا گذاری و میکس مسعود بهنام حمید نقیبی برای فیلم دوئل
بهترین موسیقی متن احمد پژمان برای فیلم بید مجنون
بهترین طراحی هنری امیر اثباتی برای فیلم دوئل
بهترین تدوین مصطفی خرقه پوش برای فیلم دوئل
بهترین فیلمبرداری - محمود کلاری برای فیلم ماهیها عاشق می شوند
بهترین فیلمنامه کامبوزیا پرتوی برای فیلم کافه ترانزیت
بهترین بازیگر مرد نقش مکمل محسن قاضی مرادی برای فیلم ما همه خوبیم
بهترین بازیگر زن نقش مکمل الهام حمیدی برای فیلم خیلی دور خیلی نزدیک
بهترین بازیگر مرد مسعود رایگان برای فیلم خیلی دور خیلی نزدیک
بهترین بازیگر زن فرشته صدر عرفایی برای فیلم کافه ترانزیت
بهترین کارگردانی رضا میرکریمی برای فیلم خیلی دور خیلی نزدیک
بهترین فیلم خیلی دور خیلی نزدیک به تهیه کنندگی حوزه هنری
بهترین فیلم به انتخاب انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی فیلم خیلی دور خیلی نزدیک

تندیس های افتخار خانه سینما:
محمدمهدی حیدریان
استاد محمدرضا شجریان

هشتمین دوره - 1383
بهترین فیلم انیمیشن حفره به کارگردانی وحید نصیریان
بهترین فیلم کوتاه- جواد امامی برای فیلم روایت مرگ نازلی از زبان
بهترین فیلم مستند- مجتبی میرطیاسب برای فیلم ساز مخالف
بهترین چهره پردازی مهرداد میرکیانی برای فیلم روایت سه گانه _ اپیزود ننه گیلانه
بهترین عکس فیلم امیر عابدی برای فیلم مزرعه پدری
بهترین جلوه های ویژه محمدرضا شرف الدین برای فیلم مزرعه پدری
بهترین صدا برداری بین بنی اردلان برای فیلم لاک پشتها پرواز می کنند
بهترین صدا گذاری و میکس محمدرضا دلپاک برای فیلم رسم عاشق کشی
بهترین موسیقی متن سعید انصاری برای فیلم اشک سرما
بهترین طراحی هنری محسن شاه ابراهیمی برای فیلم مهمان مامان
بهترین تدوین بهرام دهقانی برای فیلم مزرعه پدری
بهترین فیلمبرداری - شهریار اسدی برای فیلم لاک پشت ها پرواز می کنند.
بهترین فیلمنامه محمد رضایی راد برای فیلم قدمگاه
بهترین بازیگر مرد ایفای نقش مکمل پارسا پیروز فر برای فیلم مهمان مامان
بهترین بازیگر زن ایفای نقش مکمل مریلا زارعی برای فیلم سربازان جمعه
بهترین بازیگر مرد پرویز پرستویی برای فیلم مارمولک
بهترین بازیگر زن گلشیفته فراهانی برای فیلم اشک سرما
بهترین کارگردانی بین قبادی برای فیلم لاک پشت ها ی پرواز می کنند.
بهترین فیلم شهر زیبا به تهیه کنندگی شرکت نشانه ( ایرج تقی پور)

تندیس های افتخار خانه سینما:
مسعود کیمیایی
شهلا ریاحی
فواد نور
حسین شمسی

هفتمین دوره - 1382:
ویژه انجمن منتقدان و نویسندگان به فیلم فرش باد به کارگردانی کمال تبریزی
بهترین فیلم انیمیشن پیاده رو به کارگردانی فرشید شفیعی
بهترین فیلم کوتاه- طعم خا ک به کارگردانی شهرام شاه حسینی
بهترین فیلم مستند: آخرین تیر آرش به تهیه کنندگی نوشین خدامی
بهترین کارگردان فیلم مستند مهدی نادری برای فیلم گزارش زیر خاکی
بهترین کیفیت لابراتواری لابراتوارمرکز خدمات صنیع فیلم برای فیلم واکنش پنجم
بهترین چهره پردازی محسن ملکی برای فیلم رای باز
بهترین صدا برداری حسن زاهدی برای فیلم رقص در غبار
بهترین صدا گذاری و میکس مسعود بهنام برای فیلم شبهای روشن
بهترین موسیقی متن مجید انتظامی برای فیلم دیوانه ی از قفس پرید
بهترین طراحی صحنه محسن شاه ابراهیمی برای فیلم شب های روشن
بهترین طراحی لباس یرج رامین فر برای فیلم دیوانه ی از قفس پرید
بهترین تدوین حسین زندباف برای فیلم شبهای روشن
بهترین فیلمبرداری - جمشید الوندی برای فیلم شبهای روشن
بهترین فیلمنامه اصغر فرهادی ، علیرضا بذرافشان و محمدرضا فاضلی برای فیلم رقص در غبار
بهترین بازیگر مرد نقش مکمل جمشید مشیخی برای فیلم بانوی من
بهترین بازیگر زن نقش مکمل گوهر خیراندیش برای فیلم واکنش پنجم
بهترین بازیگر مرد فرامرز قریبیان برای فیلم رقص در غبار
بهترین بازیگر زن هانیه توسلی برای فیلم شبهای روشن
بهترین کارگردانی محمدعلی سجادی برای فیلم جنایت
بهترین فیلم: رقص در غبار به تهیه کنندگی ایرج تقی پور

تندیس های افتخار خانه سینما:
مازیار پرتو
ژاله علو
هوشنگ کاووسی
حسین میرکیانی
مهرزاد مینویی

ششمین دوره - 1381
ویژه انجمن منتقدان و نویسندگان به فیلم کاغذ بی خط به کارگردانی ناصر تقویی
بهترین فیلم انیمیشن کیکاوس به کارگردانی سیدمحمود صائمین
بهترین فیلم کوتاه: دریا به کارگردانی دانش اقباشاوی
بهترین فیلم مستند: گاگومان به کارگردانی محمد رسول اف
بهترین عکس فیلم: حسن غفاری برای فیلم ارتفاع پست
بهترین کیفیت لابراتواری: لابراتوارصدا و سیما برای فیلم دبستان شوکت
بهترین جلوه های ویژه تصویری: داود رسولیان برای فیلم ستاره هی سربی
بهترین چهره پردازی: مهری شیرازی برای فیلم زندان زنان
بهترین صدابرداری: محمود سماک باشی برای فیلم زندان زنان
بهترین صداگذاری و میکس: اسحاق خانزادی برای فیلم نگین
بهترین موسیقی متن: مجید انتظامی برای فیلم نورا
بهترین طراحی صحنه: پروین صفری برای فیلم نورا
بهترین طراحی لباس: محسن شاه ابراهیمی برای فیلم یستگاه متروک
بهترین تدوین: عباس گنجوی برای فیلم خانه ی روی آب
بهترین فیلمبرداری: علیرضا زرین دست برای فیلم سیندرلا
بهترین فیلمنامه: فرید مصطفوی و منیژه حکمت برای فیلم زندان زنان
بهترین بازیگر مرد نقش مکمل: حسین محجوب برای فیلم من ترانه پانزده سال دارم
بهترین بازیگر زن نقش مکمل: ثریا قاسمی برای فیلم شام آخر
بهترین بازیگر مرد: رضا کیانیان برای فیلم خانه ی روی آب
بهترین بازیگر زن: رویا تیموریان برای فیلم زندان زنان
بهترین کارگردانی: ابراهیم حاتمی کیا برای فیلم ارتفاع پست
بهترین فیلم: من ترانه پانزده سال دارم به تهیه کنندگی رسول صدر عاملی

تندیس های افتخار خانه سینما
محمدصادق آذین
رضا ار حام صدر
صابر رهبر

پنجمین دوره - 1380:
تندیش ویژه انجمن منتقدان و نویسندگان به فیلم زمانی برای مستی اسب ها به کارگردانی بهمن قبادی
بهترین پوستر فیلم فرشاد هشیار برای فیلم جمعه
بهترین نمونه فیلم محمدرضا موئینی برای فیلم فریاد
بهترین عنوان بندی ابراهیم حقیقی برای فیلم زیر پوست شهر
بهترین فیلم انیمیشن مواظب باشید به کار گردانی روانبخش صادقی
بهترین فیلم کوتاه- توپ به کار گردانی علیرضا سعادت نیا
بهترین فیلم مستند: زینت یک روز به خصوص به کارگردانی ابراهیم مختاری
بهترین عکس فیلم حافظ احمدی برای فیلم باران
بهترین کیفیت لابراتواری لابراتوارفیلمساز برای فیلم متولد ماه مهر
بهترین جلوه هی ویژه تصویری داود رسولیان برای فیلم سهراب
بهترین چهره پردازی مهری شیرازی برای فیلم زیر پوست شهر
بهترین صدا برداری جهانگیر میرشکاری و مهران ملکوتی برای فیلم متولد ماه مهر
بهترین صدا گذاری و میکس محمد رضا دلپاک برای زیر پوست شهر
بهترین موسیقی متن احمد پژمان برای فیلم بوی کافور عطر یاس
بهترین طراحی صحنه و لباس پروین صفری برای فیلم مرد بارانی
بهترین تدوین بهرام دهقانی برای فیلم متولد ماه مهر
بهترین فیلمبرداری - حسین جعفریان برای فیلم نسل سوخته
بهترین فیلمنامه خسرو سینیی و حمید فرخ نژاد برای فیلم عروس آتش
بهترین بازیگر مرد نقش مکمل سیروس ابراهیم زاده برای فیلم مومییی 2
بهترین بازیگر زن نقش مکمل رویا نو نهالی برای فیلم بوی کافور عطر یاس
بهترین بازیگر مرد حمید فرخ نژاد برای فیلم عروس آتش
بهترین بازیگر زن گلاب آدینه برای فیلم زیر پوست شهر
بهترین کارگردانی: رخشان بنی اعتماد برای فیلم زیر پوست شهر
بهترین فیلم: عروس آتش به تهیه کنندگی قاسم قلی پور

چهارمین دوره - 1379
تندیس ویژه انجمن منتقدان و نویسندگان به فیلم زمانی برای مستی اسب ها به کارگردانی بهمن قبادی
بهترین پوستر فیلم: فرشاد هشیار برای فیلم جمعه
بهترین نمونه فیلم: محمدرضا موئینی برای فیلم فریاد
بهترین عنوان بندی: ابراهیم حقیقی برای فیلم زیر پوست شهر
بهترین فیلم انیمیشن: مواظب باشید به کار گردانی روانبخش صادقی
بهترین فیلم کوتاه: توپ به کار گردانی علیرضا سعادت نیا
بهترین فیلم مستند: زینت یک روز به خصوص به کارگردانی ابراهیم مختاری
بهترین عکس فیلم: حافظ احمدی برای فیلم باران
بهترین کیفیت لابراتواری: لابراتوارفیلمساز برای فیلم متولد ماه مهر
بهترین جلوه های ویژه تصویری: داود رسولیان برای فیلم سهراب
بهترین چهره پردازی: مهری شیرازی برای فیلم زیر پوست شهر
بهترین صدابرداری: جهانگیر میرشکاری و مهران ملکوتی برای فیلم متولد ماه مهر
بهترین صداگذاری و میکس: محمد رضا دلپاک برای زیر پوست شهر
بهترین موسیقی متن: احمد پژمان برای فیلم بوی کافور عطر یاس
بهترین طراحی صحنه و لباس: پروین صفری برای فیلم مرد بارانی
بهترین تدوین: بهرام دهقانی برای فیلم متولد ماه مهر
بهترین فیلمبرداری: حسین جعفریان برای فیلم نسل سوخته
بهترین فیلمنامه: خسرو سینایی و حمید فرخ نژاد برای فیلم عروس آتش کتانی
بهترین بازیگر مرد نقش مکمل: سیروس ابراهیم زاده برای فیلم مومییی 2
بهترین بازیگر زن نقش مکمل: رویا نو نهالی برای فیلم بوی کافور عطر یاس
بهترین بازیگر مرد: حمید فرخ نژاد برای فیلم عروس آتش
بهترین بازیگر زن: گلاب آدینه برای فیلم زیر پوست شهر
بهترین کارگردانی: رخشان بنی اعتماد برای فیلم زیر پوست شهر
بهترین فیلم: عروس آتش به تهیه کنندگی قاسم قلی پور

سومین دوره - 1378:
بهترین نمونه فیلم: کیومرث پوراحمد برای نمونه فیلم مصائب شیرین
بهترین عنوان بندی: ابراهیم اصغر زاده برای فیلم روبان قرمز
بهترین فیلم انیمیشن: الاغی که می خواهد قوی ترین باشد به کارگردانی محمدعلی سلیمان زاده
بهترین فیلم کوتاه: راننده شخصی به کارگردانی محمدعلی معصومی
بهترین فیلم مستند: کریستین به کارگردانی محمد جعفری
بهترین عکس فیلم: اردشیر شلیله برای فیلم بازیگر
بهترین کیفیت لابراتواری: لابراتوار صدا و سیمی جمهوی اسلامی برای فیلم زشت و زیبا
بهترین جلوه های ویژه: تصویری مصطفی رستگار برای فیلم هیوا
بهترین چهره پردازی: مسعود ولدبیگی برای فیلم زشت و زیبا
بهترین صدا برداری: بهمن اردلان برای فیلم هیوا
بهترین صدا گذاری و میکس: محمدرضا دلپاک برای فیلم رنگ خدا
بهترین موسیقی متن: بابک بیات برای فیلم ساحره
بهترین طراحی صحنه و لباس: محسن شاه ابراهیمی برای فیلم زشت و زیبا
بهترین تدوین: روح اله امامی برای فیلم قرمز
بهترین فیلمبرداری: محمد آلادپوش برای فیلم زشت و زیبا
بهترین فیلمنامه: فریدون فرهودی و پیمان قاسم خانی برای فیلم دختری با کفش هی کتانی
بهترین بازیگر مرد نقش مکمل: حسین محجوب برای فیلم رنگ خدا
بهترین بازیگر زن نقش مکمل: مریلا زارعی برای فیلم دو زن
بهترین بازیگر مرد: محمدرضا فروتن برای فیلم قرمز
بهترین بازیگر زن: نیکی کریمی برای فیلم دو زن
بهترین کارگردانی: علیرضا داود نژاد برای فیلم مصا ئب شیرین
بهترین فیلم: دختری با کفش هی کتانی به تهیه کنندگی میلاد فیلم و مصائب شیرین به تهیه کنندگی علیرضا داود نژادو علی واجد سمیعی

تندیس های افتخار خانه سینما
اسماعیل دین محمدی
روبیک منصوری
علی نصیریان

دومین دوره - 1377:
بهترین فیلم: بودن یا نبودن به تهیه کنندگی کیانوش عیاری ، شرکت گسترش خدمات یران و بنیاد فارابی
بهترین کارگردان: ابراهیم حاتمی کیا برای فیلم آژانس شیشه ی
بهترین فیلمنامه: بهروز افخمی برای فیلم جهان پهلوان تختی با تقدیر از کیانوش عیاری برای فیلم بودن یا نبودن
بهترین بازیگر مرد: پرویز پرستویی برای فیلم آژانس شیشه ی و روانی و مردی عوضی - با قدردانی از عزت اله انتظامی برای فیلم حاجی واشنگتن
بهترین بازیگر زن: عاطفه رضوی برای فیلم نجات یافتگان
بهترین بازیگر زن نقش مکمل: گوهر خیراندیش برای فیلم بانو با قدردانی از زهره مجابی برای فیلم مرد عوضی
بهترین بازیگر مرد نقش مکمل: حسین ایل بیگی (کسری) برای فیلم بودن یا نبودن
بهترین فیلمبرداری: نعمت حقیقی برای فیلم جهان پهلوان تختی
بهترین تدوین: حسن حسندوست برای فیلم تولد یک پروانه با تقدیر از شهرزاد پویا برای فیلم نجات یافتگان
بهترین موسیقی فیلم متن: کامبیز روشن روان برای فیلم تولد یک پروانه
بهترین صدای فیلم: حسن زاهدی برای صدابرداری و مسعود بهنام برای صداگذاری و میکس فیلم بودن یا نبودن
بهترین طراحی صحنه و لباس: فرامرز بادرامپور برای فیلم دیدار
بهترین چهره پردازی: عبداله اسکندری برای فیلم بانو
بهترین جلوه های ویژه: اکبر محمدی برای فیلم نجات یافتگان
بهترین انیمیشن: ماهی بر خاک به کارگردانی مظفر شیدیی
بهترین فیلم کوتاه داستانی: گردش سیه ها به کارگردانی نادر معصومی
بهترین فیلم مستند: پیش به کارگردانی ناصر تقویی
بهترین فیلم اول: جایزه ی اهدا نشد
بهترین عکس فیلم: غوغا بیات برای فیلم ساغر
بهترین عنوان بندی: شهریار بحرانی برای فیلم دنیای وارونه
بهترین پوستر فیلم: آیدین آغداشلو برای فیلم حاجی واشنگتن
بهترین نمونه فیلم: محمدرضا موئینی برای فیلم آدم برفی
تندیس ویژه هیئت داوران به فیلم درخت جان به کارگردانی فرهاد مهرانفر

تندیس های افتخار خانه سینما
منوچهر اسماعیلی
جمال امید
محمدرضا شرف الدین

اولین دوره - 1376:
بهترین فیلم: سرزمین خورشید به تهیه کنندگی بنیاد سینمیی فارابی
بهترین کارگردانی: داریوش مهرجویی بر ی فیلم لیلا
بهترین فیلمنامه: داریوش مهرجویی برای فیلم لیلا
بهترین بازیگر مرد: سعید پورصمیمی بر ی فیلم سرزمین خورشید
بهترین بازیگر زن: گلچهره سجادیه برای فیلم سرزمین خورشید
بهترین فیلمبرداری: محمد آلادپوش برای فیلم سرزمین خورشید
بهترین تدوین: محمدرضا مؤئینی برای فیلم سیه به سیه
بهترین موسیقی متن: فریدون شهبازیان برای فیلم نامزدی
بهترین طراحی صحنه و لباس: امیر اثباتی برای فیلم سرزمین خورشید
بهترین صدا: اصغر شاهوردی و جهانگیر میرشکاری برای فیلم لیلا
بهترین چهره پردازی: بیژن محتشم برای فیلم معجزه خنده
بهترین جلوه های ویژه: اصغر پورهاجریان برای فیلم براده های خورشید



موضوع مطلب : جشنواره ایران

ارسال شده در: ۱۳۸٩/٦/٢٥ :: ۱٠:۱٢ ‎ق.ظ :: توسط : رضا



موضوعات
آرشيو وبلاگ
پيوندها
RSS Feed