مینیاتور
سلامی چو بوی خوش آشنایی
 

سینمای ما- فیلم سینمایی «سعادت‌آباد» به کارگردانی مازیار میری بعد از 23 روز نمایش در تهران بیش از نیم میلیارد تومان فروخت.


«سعادت‌آباد» 23 سالن سینما در اختیار دارد و در مدت 23 روز نمایش 516.7 میلیون تومان فروخته است. فیلم تازه مازیار میری روایتی از زندگی به بحران رسیده سه زوج است که لیلا حاتمی، حامد بهداد، مهناز افشار، امیر آقایی، هنگامه قاضیانی و حسین یاری در آن بازی می‌کنند.

تازه‌ترین ساخته رضا میرکریمی که طبق شعار تبلیغاتی آن پیشکشی به خانواده‌های ایرانی است، 18 سالن سینما در اختیار دارد و در مدت 23 روز نمایش 374 میلیون تومان فروخته است«یه حبه قند»‌ در سینمای سرگروه استقلال اکران شده و همزمان با نمایش در تهران اکران آن در مشهد مقدس، یزد و زنجان نیز شروع شده است.رضا کیانیان، نگار جواهریان، ریما رامین‌فر، هدایت هاشمی، پریوش نظریه، نگار عابدی، امیرحسین آرمان و سعید پورصمیمی از بازیگران «یه حبه قند» هستند که به ماجرای زندگی یک خانواده سنتی در یزد می‌پردازد.

«پرتقال خونی» به کارگردانی سیروس الوند 23 سینما دارد و در مدت 9 روز اکران 94.7 میلیون تومان فروخته است.فریبرز عرب‌نیا، نیوشا ضیغمی، حامد بهداد، ویشکا آسایش، آهو خردمند و زیبا بروفه در این فیلم بازی کرده‌اند و در خلاصه داستان آن آمده : «والا رادمنش در آستانه جدایی از همسرش است، در این بین دختر جوانی به نام ترمه برای طراحی دکور دفتر کارش می‌آید و رفته رفته این آشنایی به شکل‌گیری رابطه‌ای عاطفی می‌انجامد.

«راه آبی ابریشم»‌ به عنوان یکی از پروژه‌های بزرگ سینمایی در سال‌های اخیر در مدت 16 روز نمایش 96 میلیون تومان فروخت. این فیلم 19 سالن سینما در اختیار دارد.در «راه آبی ابریشم» بازیگرانی چون عزت‌الله انتظامی، رضا کیانیان، بهرام رادان، داریوش ارجمند و پگاه آهنگرانی حضور دارند. داستان «راه آبی ابریشم»‌ درباره یک ناخدای ایرانی است که تصمیم می گیرد برای اولین بار مال‌التجاره با ارزشی را با عبور از میانه اقیانوس هند به چین برساند و در این سفر که از خلیج فارس آغاز می‌شود، اتفاقات مختلفی رخ می‌دهد.

«مرگ کسب و کار من است» نخستین فیلم سینمایی امیر ثقفی در هفت سینما روی پرده است و در مدت 16 روز اکران 21 میلیون تومان فروش داشته استاین فیلم با بازی پژمان بازغی، امیر آقایی، ماه‌چهره خلیلی و مریم بوبانی ماجرای سه مرد است که برای سرقت با یکدیگر همراه می‌شوند.

«خانواده ارنست» به کارگردانی محسن دامادی 9 سینما در اختیار دارد و در مدت 9 روز نمایش 6.8 میلیون تومان فروخته است.لاله اسکندری، مرضیه خوش‌تراش و امین زندگانی در این فیلم بازی می‌کنند و در خلاصه داستان آن آمده است: «ماریا از انگلستان و کامران از تهران به اصفهان می‌روند تا مهمان خانواده ارنست در یکصد و پنجاه سال قبل باشند.»

فیلم سینمایی «تپلی» به کارگردانی هوشنگ درویش‌پور در 12 سینما روی پرده است و بعد از 16 روز نمایش 42.4 میلیون تومان فروخته است. بهنام قربانی، چنگیز وثوقی، فلور نظری، رامتین شایان در این فیلم که مخاطب آن کودکان و نوجوانان هستند بازی می‌کنند.

 
نام فیلم و کارگردان
تعداد سینما
روزهای نمایش
فروش کل (میلیون تومان)
«سعادت‌آباد» مازیار میری
23
23
516.7
«یه حبه قند» رضا میرکریمی
18
23
374
«پرتقال خونی» سیروس الوند
23
9
94.7
«راه آبی ابریشم» محمد بزرگ‌نیا
19
16
96
«مرگ کسب و کار من ست»
امیر ثقفی
7
16
21
«خانوادهارنست»محسن دامادی
9
9
6.8
«تپلی» هوشنگ درویش‌پور
12
16
42.4


موضوع مطلب : سینمای ایران

ارسال شده در: ۱۳٩٠/۸/۱٦ :: ۱٠:٤۳ ‎ب.ظ :: توسط : رضا



موضوعات
آرشيو وبلاگ
پيوندها
RSS Feed