مینیاتور
سلامی چو بوی خوش آشنایی
 

بهترین انیمیشن تاریخ سینما و تلویزیون ایران

سری جدید مجموعه “پهلوانان” که درحال پخش از شبکه دو سیماست، در قالب 26 قسمت 30 دقیقه‌ای کودکان ایران زمین را با پهلوانان پوریای ولی و شاگردانش آشنا می‌کند.


به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، به گفته‌ی سیاوش زرین‌آبادی ـ‌ نویسنده و کارگردان مجموعه ـ با توجه به استقبال گسترده‌ی مخاطبان از سری اول این انیمیشن مرکز صبا، قسمت دوم این کار درحال پخش است.

داستان پیرامون شخصیت پهلوان پوریای ولی (محمود خوارزمی) شاعر، عارف و پهلوان نامی ایران است که پیشه آهنگری داشته و اداره‌کننده‌ی تنها زورخانه شهر خوارزم بوده و در آنجا علاوه بر فنون کشتی و پهلوانی آداب اخلاقی و جوانمردی را به شاگردان خود آموزش می‌داده است و سه جوان، یاور آهنگر، صفی نمدمال و مفرد سلمانی از شاگردانش با کمک پهلوان پوریا به مبارزه با ظلم و ستم حاکمان مغول زورگوی شهر می‌پردازد.

وی اضافه کرد: شخصیت‌ها در این مجموعه تا حدودی بیانگر طبقه‌ای از افراد در تاریخ ایران هستند که به نام‌های مختلفی از جمله، عیاران، جوانمردان یا اهل فتوت بوده‌اند و ایشان عمدتا صاحبان حرفه بوده و در اعمال و سلوکشان نوعی عرفان ساده و عامیانه دیده می‌شود که در فتوت‌نامه‌هایی اعمال و آداب زورخانه به آنها اشاره شده است. که این روحیات و ویژگی‌ها باعث شده قصه‌های این مجموعه از موارد مشابه به دیگر مثل مانند، سامورایی‌ها، گلادیاتورها و غیره متمایز باشد و سعی سازندگان بر آن بوده تا با برجسته‌سازی مرام‌های پهلوانی از طریق پرداخت قصه‌های پرکشش برای نسل نوجوان و جوان امروز، آنها را با قهرمانان واقعی فرهنگ خود آشنا سازند.

عوامل ساخت عبارتند از:

تهیه‌کنندگان: علیرضا گلپایگانی، سیاوش زرین‌آبادی، نویسنده و کارگردان: سیاوش زرین‌آبادی، موسیقی: سعید انصاری، سرپرست متحرک‌سازی: حمید برزویی، سرپرست گویندگان: حمیدرضا آشتیانی‌پور.موضوع مطلب : سینمای ایران

ارسال شده در: ۱۳٩٠/۱٠/۱۳ :: ۳:٢٤ ‎ب.ظ :: توسط : رضاموضوعات
آرشيو وبلاگ
پيوندها
RSS Feed