مینیاتور
سلامی چو بوی خوش آشنایی
 

فهرست کامل برگزیدگان اسکار هشتاد و چهارم در حالی نهایی شد که اسکار بهترین فیلم خارجی زبان به سینمای ایران رسید.


فهرست نامزدهای 24 بخش هشتاد و چهارمین دوره جوایز اسکار به شرح زیر است:

بهترین فیلم: «هنرمند»
دیگر نامزدها: «فرزندان»، «فوق‌العاده بلند و بیش از حد نزدیک»، «خدمتکار»، «هوگو»، «نیمه‌شب در پاریس»، «مانیبال»، «درخت زندگی»، «اسب کارزار»

بهترین بازیگر مرد: ژان دوژاردن، «هنرمند»
دیگر نامزدها: دمیان بشیر، «یک زندگی بهتر» / جرج کلونی، «فرزندان» / گری اولدمن، «تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس» / براد پیت، «مانیبال»

بهترین بازیگر زن: مریل استریپ، «بانوی آهنین»
دیگر نامزدها: گلن کلوز، «آلبرت نابز» / وایولا دیویس، «خدمتکار» / رونی مارا، «دختری با خالکوبی اژدها» / میشل ویلیامز، «هفته من با مریلین»

بهترین بازیگر مرد مکمل: کریستوفر پلامر، «تازه‌کارها»
دیگر نامزدها: کنت برانا، «هفته من با مریلین» / جونا هیل، «مانیبال» / نیک نولتی، «جنگجو» / ماکس فون سیدو، «فوق‌العاده بلند و بیش از حد نزدیک»

بهترین بازیگر زن مکمل: اوکتاویو اسپنسر، «خدمتکار»
دیگر نامزدها: بره‌نیس بژو، «هنرمند» / جسیکا چاستین، «خدمتکار» / ملیسا مکارتی، «ساقدوش‌ها» / جنت مکتیر، «آلبرت نابز» / اوکتاویو اسپنسر، «خدمتکار»

بهترین کارگردانی:
میشل هازاناویسیوس، «هنرمند»
دیگر نامزدها: الکساندر پین، «فرزندان» / مارتین اسکورسیزی، «هوگو» / وودی آلن، «نیمه‌شب در پاریس» / ترنس مالیک، «درخت زندگی»

بهترین فیلم خارجی‌زبان: «جدایی نادر از سیمین»، اصغر فرهادی، ایران
دیگر نامزدها:«کله‌شق»، میشائیل آر. روسکام، بلژیک / «پانویس»، جوزف سدار، رژیم صهیونیستی / «در تاریکی»، آنی‌یژکا هولاند، لهستان / «آقای لازار»، فیلیپ فالاردو، کانادا

بهترین فیلم بلند انیمیشن: «رنگو»، گور وربینسکی
دیگر نامزدها: «یک گربه در پاریس»، «چیکو و ریتا»، «پاندای کونگ‌فوکار 2»، «گربه چکمه‌پوش»، «رنگو»

بهترین فیلمنامه اقتباسی: الکساندر پین و نت فاکسن و جیم راش، «فرزندان»
دیگر نامزدها: جان لوگان، «هوگو» / جرج کلونی، گرانت هسلو و بو ویلمن، «عید مارس» / استیون زیلیان، آرون سورکین و استن چروین، «مانیبال» / بریجیت اُکانر و پیتر استراگان، «تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس»

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی:
وودی آلن، «نیمه‌شب در پاریس»
میشل هازاناویسیوس، «هنرمند» / آنی مامولو و کریستین ویگ، «ساقدوش‌ها» / جی. سی. چاندور، «
Margin Call» / اصغر فرهادی، «جدایی نادر از سیمین»

بهترین فیلمبرداری:
«هوگو»، رابرت ریچاردسن
دیگر نامزدها: «هنرمند»، «گیوم شیفمان / «دختری با خالکوبی اژدها»، جف کرانوث / «درخت زندگی»، امانوئل لوبزکی / «اسب کارزار»، یانوش کامینسکی

بهترین تدوین: «دختری با خالکوبی اژدها»، آنگوس وال و کرک بکستر
دیگر نامزدها:
«هنرمند»، آن-سوفی بیون و میشل هازاناویسیوس / «فرزندان»، کوین تنت / «هوگو»، تلما شونمیکر / «مانیبال»، کریستوفر تلفسن

بهترین طراحی هنری: «هوگو»، دانته فرتی و فرانچسکا لو شیاوو
دیگر نامزدها: «هنرمند»، لارنس بنت و گرگوری اس. هوپر / «هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت 2»، استیوارت کریگ و استفنی مک‌میلان / «نیمه‌شب در پاریس»، آن سیبل، هلن دوبروی / «اسب کارزار»، ریک کارتر، لی ساندالس

بهترین طراحی لباس: «هنرمند»، مارک بریجز
دیگر نامزدها: «ناشناس»، لیسی کریستی / «هوگو»، سندی پائل / «جین ایر»، مایکل اکانر / «دبلیو. ای.»، آریان فیلیپس

بهترین چهره‌پردازی: «بانوی آهنین»، مارک کولیه و جی. روی هلاند
دیگر نامزدها: «آلبرت نابز»، مارشیال کورنویل، لین جانسن و متیو دبلیو. مانگل / «هری پاتر و یادگاران مرگ قسمت 2»، نیک دادمن، آماندا نایت و لیسا تامبلین

بهترین موسیقی: «هنرمند»، لودوویک بورس
دیگر نامزدها: «ماجراهای تن تن»، جان ویلیامز / «هوگو»، هوارد شور / «تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس»، آلبرتو ایگلسیاس / «اسب کارزار»، جان ویلیامز

بهترین ترانه: «ماپت‌ها»، برت مکنزی برای ترانه «آدم یا ماپت»
دیگر نامزد: «ریو»، سرجو مندس، کارلینوس براون و سیدا گرت («
Real in Rio»)

بهترین صداگذاری: «هوگو»، تام فلایشمن، جان میجلی
دیگر نامزدها: «دختری با خالکوبی اژدها»، «مانیبال»، «ترانسفورمرها: تاریکی ماه»، «اسب کارزار»

بهترین تدوین صدا: «هوگو»، فیلیپ استاکتن و یوجین گرتی
دیگر نامزدها: «راندن»، «دختری با خالکوبی اژدها»، «ترانسفورمرها: تاریکی ماه»، «اسب کارزار»

بهترین جلوه‌های تصویری: «هوگو»، راب لگاتو، جاس ویلیامز، بن گراسمن و الکس هنینگ
دیگر نامزدها: «هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت 2»، «فولاد واقعی»، «ظهور سیاره میمون‌ها»، «ترانسفورمرها: تاریکی ماه»

بهترین مستند بلند: «شکست‌نخورده»، دانیل لینزی، تی. جی. مارتین و ریچ میدلماس
دیگر نامزدها: «
Hell and Back Again»، دانفونگ دنیس و مایک لرنر / «اگر یک درخت بیفتد: داستانی از جبهه آزادی‌بخش زمین»، مارشال کاری و سام کولمن / «بهشت از دست رفت: برزخ»، جو برلینگر و بروس سینوفسکی / «پینا»، ویم وندرس

بهترین مستند کوتاه: «
Saving Face» ساخته دانیل یونگ، شارمین عبید-شینوی
دیگر نامزدها: «آرایشگر بیرمینگام: سرباز پیاده جنبش حقوق مدنی»، رابین فرایدی، گیل دولگین / «خدا الویس بزرگ‌تر است»، ربکا کامیسا و جولی اندرسن / «حادثه در بغداد نو»، جیمز اسپیون / «سونامی و شکوفه گیلاس»، لوس واکر و کایرا کارستنسن

بهترین فیلم کوتاه انیمیشن: «کتاب‌های پرنده شگفت‌انگیز آقای موریس لسمور»، ویلیام جویس و براندون اولدنبورگ
دیگر نامزدها: «یکشنبه»، پاتریک دویون / «لا لونا»، انریکو کاساروسا / «یک پیاده‌روی صبحگاهی»، گرانت ارکارد و سو گافی / «طبیعت وحشی»، آماندا فوربیس و وندی تیلبی

بهترین فیلم کوتاه زنده: «ساحل»، تری جرج
دیگر نامزدها:«
Pantecost»، پیتر مکدانلد / «راجو»، ماکس زاهل، استفن ژیرن/ «دیوانه زمان»، اندرو باولر و ژی‌ژی کوسی / «توبا آتلانتیک»

 



موضوع مطلب : جشنواره جهان 2

ارسال شده در: ۱۳٩٠/۱٢/۸ :: ۱۱:٠۳ ‎ق.ظ :: توسط : رضا



موضوعات
آرشيو وبلاگ
پيوندها
RSS Feed