انیمیشن هند

آکهاری سینها، مدیر استودیو انیمیشن شرکت یو-تی-وی در بمبئی در این مورد گفت: «کیفیت انیمیشن های هند بسیار خوب و شاید بهتر از سایر کشورهای آسیایی است».

به گفته اتحادیه تهیه کنندگان انیمیشن هند، در حال حاضر بیش از ده استودیو در این کشور فعال هستند که برای سفارش دهندگان بین المللی، انیمیشن هایی با کیفیت خوب تولید می کنند.
در طول یکسال گذشته و با شکل گرفتن استودیوهایی مانند «یوتی وی تونز»، «ام یووی» و... سیل سفارش های بین المللی به سوی هند سرازیر شده است. با سفارش هایی که از ایالات متحده، کانادا و اروپا به این استودیو ها داده شده، صنعت انیمیشن هند به آینده امیدوار است.

شرکت «یو تی وی» پیش تر با شرکت های کانادایی و فرانسوی کار کرده است. مدیر این استودیو گفت: «کانادا و فرانسه فیلم های انیمیشن فراوانی تولید می کنند، بنا بر این طبیعی است که بسیاری از کارهای اجرایی شان را به کشورهای دیگر بسپارند. سایر کشورهای اروپایی و ایالات متحده نیز مشتریان بالقوه  ما هستند».

ای-سورش، مدیر خانه انیمیشن بمبئی عقیده دارد هند به جانشینی برای ژاپن و کره، سازندگان اصلی محصولات انیمیشن در جهان بدل خواهد شد. به تخمین کارشناسان، محصولات ژاپن در زمینه انیمیشن سالانه یک ونیم میلیارد دلار و محصولات کره یک میلیارد دلار ارزش دارد.

شرکت هندی «ام یو وی» در حال حاضر سرگرم تهیه یک سریال کارتونی به نام «کیدو» است. این سریال ۵۲ قسمتی با مشارکت شرکت آمریکایی «مجیک دریمز» ساخته می شود.

شرکت های هندی همچنین در حال سرمایه گذاری برای توسعه امکانات خود هستند تا توانایی های خود را افزایش دهند. از جمله «ام یو وی» ۷/۲ میلیون دلار برای توسعه استودیوی خود هزینه کرده است.
هندی ها هر چند فعلا تلاش می کنند قراردادهای بیشتری با شرکت های غربی برای اجرای کارهای آنها منعقد کنند، اما امیدوارند در آینده از امکانات و مهارت های فراهم آمده، برای ایجاد نوع بومی انیمیشن بهره بگیرند.

/ 0 نظر / 12 بازدید