افتتاح جشنواره خاوران

به گزارش سرویس فرهنگی هنری برنا به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، جشنواره سینمای جوان «خاوران» که به همت انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی برگزار می‌شود، اهدافی چون: بسط و تعمیم ارزش‌های والای دینی و هویتی،‌ تحکیم خانواده، موضوعات اجتماعی و فرهنگی، امید، عدالت، فرهنگ شهادت و دفاع، دستاوردهای جدید علمی، ظرفیت‌های فرهنگی، تمدنی، تاریخی و جغرافیایی کشور را دنبال می‌کند.

برپایه این خبر، نگاه به پرورش هنرمندانی متعهد و خلاق و توانمند، دستیابی به آثار فاخر فیلم کوتاه و معرفی و ارزیابی بهترین تولیدات یکساله سینمای کوتاه در استانهای ده گانه شرکت کننده در منطقه مورد نظر، از دیگر اهداف این رویداد سینمایی_منطقه‌ای است.

در این خبر آمده است: جشنواره «خاوران» میزبان هنرمندان "عکاس، فیلمنامه‌نویس، طراح پوستر و فیلمساز" از ده استان کشور شامل استانهای: خراسان رضوی‌، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، یزد، سمنان، لرستان، هرمزگان، قم، سیستان‌و بلوچستان‌ و کرمان می‌باشد.

براساس این گزارش، 2 هزار و 86 اثر در بخش‌های مختلف به دبیرخانه دهمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان– منطقه دو (خاوران) رسیده است که از میان این آثار، 207 عنوان فیلمنامه، 408 عنوان فیلم، 57 قطعه پوستر و همچنین یکهزار و 414 قطعه عکس مستند می‌باشد.

هیات داوران بخش‌های مختلف جشنواره خاوران را صاحبنظرانی چون: علیرضا خمسه، سعید مترصد، هاشم میرزاخانی، مصطفی راور و مهدی عظیمی (بخش فیلم)، سعید دستوری، حسن غفاری و فرهود حقی (بخش عکس و پوستر) و جواد طوسی، احمد کاوری و علی‌اکبر قاضی‌نظام (بخش فیلمنامه) تشکیل داده‌اند.

/ 0 نظر / 4 بازدید