مگامایند

به گزارش خبرآنلاین، این فیلم که تولید پارامونت و دریم‌ورکس انیمیشن است کمک کرد یکی از بهترین فروش‌های هفتگی در سه ماه اخیر رقم بخورد، اما درمجموع فروش آن کمتر از چیزی بود که کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند.

انتظار می‌رفت «مگامایند» در سه روز اول نمایش در آمریکا و کانادا بیش از 50 میلیون دلار به دست بیاورد که این اتفاق نیفتاد، هرچند «چگونه اژدهای خود را تربیت کنید» دیگر کارتون امسال دریم ورکس که ماه مارس اکران شد، ابتدا فروشی کمتر از انتظار داشت، اما در ادامه در سطح بین‌المللی بسیار موفق ظاهر شد.

«مگامایند» در 3944 سینما در آمریکای شمالی روی پرده رفته است. این فیلم را تام مگراث کارگردانی کرده و داستان درباره بهترین ابرضدقهرمانی (با صدای فرل) است که دنیا تاکنون به خود دیده است. هرچند این اواخر او اوضاع خوبی ندارد و پس از چند تلاش ناموفق برای فتح «مترو سیتی» برای اولین بار در عمرش می‌کوشد از توانایی‌های خود در راه خیر استفاده کند.

جونا هیل، براد پیت، تینا فی، دیوید کراس و بن استیلر از صداپیشه‌های «مگامایند» هستند که با بودجه‌ای در حدود 130 میلیون دلار ساخته شده است.

اکران فیلم جدید کارگردان «خماری»
کمدی «روز تولد بچه» با بازی رابرت داونی جونیر و زاک گالیفیناکیس دیگر فیلمی است که از این هفته در سینماهای آمریکای شمالی اکران شده است. این فیلم در 3355 سینما 5/33 میلیون دلار فروخت و در رده دوم قرار گرفت.

«روز تولد بچه» به کارگردانی تاد فیلیپس درباره مردی با بازی داونی جونیر است که به زودی پدر می‌شود و باید پیش از به دنیا آمدن او خودش را به خانه‌اش در لس آنجلس برساند. او در راه بازگشت با یک بازیگر جویای نام (گالیفیناکیس) برخورد می‌کند و ناخواسته با او در سفری جاده‌ای همراه می‌شود.

میشل ماناگان، جولیت لوییس و جمی فاکس دیگر بازیگران پروژه 65 میلیون دلاری «روز تولد بچه» هستند. تاد فیلیپس کارگردان این فیلم پارسال کمدی بسیار موفق «خماری» را روی پرده سینماها داشت. فیلیپس و گالیفیناکیس این روزها در حال ساخت دنباله «خماری» هستند. 

درام «برای دختران رنگین‌پوست» تازه‌ترین تایلر پری فیلمساز سیاه‌پوست و پرکار آمریکایی به عنوان سومین فیلمی که از این هفته به طور گسترده به اکران سینماها درآمده در 2127 سینما 1/20 میلیون دلار فروخت و فیلم سوم شد.

جنت جکسون، آنیکا نونی رز، ووپی گلدبرگ و تندی نیوتن در این پروژه 21 میلیون دلاری بازی می‌کنند. «برای دختران رنگین‌پوست» داستان گروهی زن سیاه‌پوست است که زندگی و تجربیات آنها در یک برنامه گروهی یکی می‌شود.

بهترین فروش پس از سه ماه
سه فیلم تازه اکران شده این هفته کمک کردند مجموع فروش 12 فیلم برتر هفته به 146 میلیون دلار برسد. این بالاترین فروش از هفته 23 تا 25 ژوئیه تاکنون است که به کمک فیلم «آغاز» مجموع فروش 12 فیلم صدر جدول 155 میلیون دلار شد.

فیلم اکشن «سرخ» با بازی بروس ویلیس، هلن میرن و مورگان فریمن در چهارمین هفته نمایش 8/8 میلیون دلار فروخت و ضمن اینکه در رده چهارم قرار گرفت، مجموع فروش خود را به 8/71 میلیون دلار رساند.

فیلم ترسناک «اره سه‌بعدی» که هفته پیش صدرنشین بازار فروش بود، این هفته با 64 درصد کاهش 2/8 میلیون دلار به دست آورد و به رده پنجم سقوط کرد. «فعالیت فراهنجار 2» ساخته تاد ویلیامز با 2/7 میلیون دلار رده ششم جدول را از آن خود کرد. مجموع فروش این فیلم ترسناک پس از سه هفته 2/77 میلیون دلار شده است.

کمدی مستند «کله‌خر سه‌بعدی» ساخته جف ترمین با پنج میلیون دلار و تریلر فراطبیعی «زندگی پس از مرگ» به کارگردانی کلینت ایستوود با چهار میلیون دلار به ترتیب در رده‌های هفتم و هشتم قرار گرفتند.

درام ورزشی «سکریتریت» با بازی دایان لین و جان مالکوویچ (چهار میلیون دلار) و درام «شبکه اجتماعی» به کارگردانی دیوید فینچر (6/3 میلیون دلار) فهرست 10 فیلم پرفروش هفته را کامل کردند.

در حوزه نمایش‌های محدود، «127 ساعت» تازه‌ترین ساخته دنی بویل («میلیونر زاغه‌نشین) در چهار سینما در لس آنجلس و نیویورک اکران شد و تقریبا 266 هزار دلار فروخت. این فیلم از سوم دسامبر به طور گسترده اکران می‌شود.

«بازی عادلانه» با بازی شان پن و نائومی واتس هم در اولین هفته نمایش در 46 سینما 700 به دست آورد. این فیلم را داگ لیمان کارگردانی کرده است.

/ 0 نظر / 5 بازدید