شبکه خاوران

شبکه استانی خاوران با حضور مهندس ضرغامی رئیس رسانه ملی در خراسان جنوبی راه اندازی شد.

به گزارش واحدمرکزی خبر، برای راه اندازی این شبکه استانی که 16 شهر و 412 روستای خراسان جنوبی را پوشش می دهد 5 میلیارد و 600 میلیون تومان هزینه شده است.

شبکه استانی خاوران از این پس با 8 ساعت فعالیت روزانه 900 ساعت برنامه در سال با موضوعات مختلف مورد نیاز مخاطبان خود تولید و پخش می کند.

رئیس سازمان صدا و سیما در آیین افتتاح شبکه استانی خاوران در خراسان جنوبی بااشاره به نقش برجسته شبکه خاوران درتوسعه همه جانبه استان خراسان جنوبی گفت :این شبکه متعلق به همه مردم استان است و باید همچون آینه ای شفاف انعکاس دهنده فرهنگ ،اعتقادات ،آداب ورسوم وهمچنین مطالبات عمومی آنان باشد.

ضرغامی بااشاره به نشست اخیرهنرمندان برجسته کشوربارهبرمعظم انقلاب گفت: سعه صدروگشاده رویی رهبرفرزانه درشنیدن نقطه نظرات کارشناسی وانتقادات صریح وشجاعانه نخبگان وصاحب نظران بهترین الگوبرای مسئولان وآحادجامعه برای ترویج فرهنگ آزاداندیشی است .

امام جمعه بیرجند نیز در این مراسم صداو سیما را ابزاری قوی در مقابل جنگ نرم دشمنان دانست و گفت: دشمن با هجوم رسانه ای قصد ضربه زدن به نظام اسلامی دارد که رسانه ملی می تواند با آگاه کردن جامعه نقش بسزایی در خنثی کردن این توطئه ها داشته باشد.

استاندار خراسان جنوبی هم راه اندازی شبکه استانی خاوران را درمعرفی بیشتر استان به مخاطبان داخل و خارج از کشور موثر دانست و گفت: خراسان جنوبی از ظرفیت های بسیاری برای فعالیت های رسانه ای برخوردار است و از این پس بسیاری از توانمندی های این استان توسط شبکه خاوران به مخاطبان معرفی می شود.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه صدا و سیما باید منعکس کننده مشکلات مردم باشد خواستار بهره مندی هر چه بیشتر روستاهای محروم از پوشش شبکه های تلویزیونی شد.

در این مراسم همچنین از آقای دکتر گنجی پدر علم جغرافیای ایران و دکتر معتمد نژاد پدر علم ارتباطات ایران قدردانی شد.

همزمان با افتتاح شبکه استانی خاوران 56 طرح تلویزیونی و رادیویی اف ام نیزدر خراسان جنوبی به بهره برداری رسید.

این طرح ها در قالب 21 ایستگاه ماهواره ای و 6 ایستگاه کابلی اجرا شده که برای اجرای آن ها بیش از 7 میلیارد ریال هزینه شده است.

با بهره برداری این طرح ها 316 خانوار از پوشش تلویزیونی و 48 هزار خانوار از پوشش شبکه های اف ام پرقدرت بهره مند شدند.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی با اشاره به این که 26 عنوان برنامه روتین و مستند برای شروع به کار شبکه خاوران پیش بینی شده است، خاطر نشان کرد: موضوع این برنامه‌ها در مورد تاریخ و سابقه تاریخی منطقه، احکام، خانواده، کودک، جوان و نوجوان، معرفی فرهنگ، هنر و هنرمندان خراسان جنوبی، مسابقه اقتصاد، مردم و مسؤولان و غیره بوده است و تله فیلم نیز در این زمینه تولید شده است.

/ 0 نظر / 9 بازدید