سعادت‌آباد و یه حبه قند

به گزارش خبرآنلاین، این روزها هشت فیلم سینمایی روی پرده هستند که از این تعداد فروش روزانه دو فیلم «سعادت‌آباد» و «یه حبه قند» نسبت به سایر آثار بالاتر است و این فیلم‌ها مخاطبان بیشتری را راهی سالن‌های سینما می‌کند.

«سعادت‌آباد» 25 سالن سینما در اختیار دارد و در مدت 16 روز نمایش 383 میلیون تومان فروخته است.
 
فیلم تازه مازیار میری روایتی از زندگی به بحران رسیده سه زوج است که لیلا حاتمی، حامد بهداد، مهناز افشار، امیر آقایی، هنگامه قاضیانی و حسین یاری در آن بازی می‌کنند.
 
تازه‌ترین ساخته رضا میرکریمی که طبق شعار تبلیغاتی آن پیشکشی به خانواده‌های ایرانی است، 18 سالن سینما در اختیار دارد و در مدت 16 روز نمایش 247.9 میلیون تومان فروخته است.
 
«یه حبه قند»‌ در سینمای سرگروه استقلال اکران شده و همزمان با نمایش در تهران اکران آن در مشهد مقدس و زنجان نیز شروع شده است.
 
این فیلم که به ماجرای زندگی یک خانواده سنتی ایرانی در یزد می‌پردازد، به واسطه ساختار متفاوت، حال وهوا و بازی‌های آن مورد توجه گروهی از منتقدان قرار گرفته است. رضا کیانیان، نگار جواهریان، ریما رامین‌فر، هدایت هاشمی، پریوش نظریه، نگار عابدی، امیرحسین آرمان و سعید پورصمیمی از بازیگران «یه حبه قند» هستند.

پس از نزدیک به سه سال فیلم تازه‌ای از سیروس الوند به نمایش عمومی در آمده است: «پرتقال خونی» 19 سینما دارد و در مدت دو روز اکران 18.5 میلیون تومان فروخته است.
 
فریبرز عرب‌نیا، نیوشا ضیغمی، حامد بهداد، ویشکا آسایش، آهو خردمند و زیبا بروفه در این فیلم بازی کرده‌اند و در خلاصه داستان آن آمده : «والا رادمنش در آستانه جدایی از همسرش است، در این بین دختر جوانی به نام ترمه برای طراحی دکور دفتر کارش می‌آید و رفته رفته این آشنایی به شکل‌گیری رابطه‌ای عاطفی می‌انجامد.»
 
«راه آبی ابریشم»‌ به عنوان یکی از پروژه‌های بزرگ سینمایی در سال‌های اخیر بالاخره از چهارشنبه دو هفته قبل 27 مهرماه روی پرده رفت و در مدت 9 روز نمایش 50.5 میلیون تومان فروخت. این فیلم 21 سالن سینما در اختیار دارد.
 
در «راه آبی ابریشم» بازیگرانی چون عزت‌الله انتظامی، رضا کیانیان، بهرام رادان، داریوش ارجمند و پگاه آهنگرانی حضور دارند. داستان «راه آبی ابریشم»‌ درباره یک ناخدای ایرانی است که تصمیم می گیرد برای اولین بار مال‌التجاره با ارزشی را با عبور از میانه اقیانوس هند به چین برساند و در این سفر که از خلیج فارس آغاز می‌شود، اتفاقات مختلفی رخ می‌دهد.
 
«مرگ کسب و کار من است» نخستین فیلم سینمایی امیر ثقفی در هفت سینما روی پرده است و در مدت 9 روز اکران 13.9 میلیون تومان فروش داشته است.
 
این فیلم با بازی پژمان بازغی، امیر آقایی، ماه‌چهره خلیلی و مریم بوبانی ماجرای سه مرد است که برای سرقت با یکدیگر همراه می‌شوند.
 
فیلم تازه پرویز شیخ‌طادی با عنوان «شکارچی شنبه» با در اختیار داشتن 11 سالن سینما و در مدت 16 روز نمایش 11.7 میلیون تومان فروخته است. علی نصیریان، امیریل ارجمند و دارین حمسه در این فیلم که داستان سفر کودکی در میان اقوام مختلف است، بازی می‌کنند.
 
فیلم سینمایی «تپلی» به کارگردانی هوشنگ درویش‌پور در 15 سینما روی پرده است و بعد از 9 روز نمایش 19.8 میلیون تومان فروخته است. بهنام قربانی، چنگیز وثوقی، فلور نظری، رامتین شایان در این فیلم که مخاطب آن کودکان و نوجوانان هستند بازی می‌کنند.
 
«شیش و بش» با در دست داشتن 14 سینما و پس از 49 روز نمایش یک میلیارد و 150 میلیون تومان فروخته است. محمدرضا گلزار و امین حیایی نقش‌های اصلی این فیلم را بازی می‌کنند که درباره درگیری دو رفیق است.

نام فیلم و کارگردان

تعداد سینما

روزهای نمایش

فروش کل (میلیون تومان)

«سعادت‌آباد» مازیار میری

25

16

383

«یه حبه قند» سیدرضا میرکریمی

18

16

247.9

«پرتقال خوبی» سیروس الوند

19

2

18.5

«راه آبی ابریشم» محمد بزرگ‌نیا

21

9

50.5

«مرگ کسب و کار من است» امیر ثقفی

7

9

13.9

«شکارچی شنبه» پرویز شیخ‌طادی

11

16

11.7

«تپلی» هوشنگ درویش‌پور

15

9

19.8

«شیش و بش» بهمن گودرزی

14

49

1.150 (میلیارد تومان)

/ 0 نظر / 4 بازدید