گفتار پادشاه جایزه انجمن کارگردانان را هم برد

به گزارش خبرآنلاین، مراسم جوایز این دوره انجمن کارگردانان DGA یکشنبه صبح به وقت ایران در هالیوود اند هایلند برگزار شد و «گفتار پادشاه» با دریافت جایزه اصلی یک قدم دیگر به پیروزی در جوایز اسکار نزدیک شد.

کاترین بیگلو برنده پارسال جایزه انجمن کارگردانان، جایزه هوپر را به او اعطاء کرد. هوپر برای دریافت این جایزه با دارن آرونوفسکی برای «قوی سیاه»، دیوید فینچر برای «شبکه اجتماعی»، کریستوفر نولان برای «آغاز» و دیوید ا. راسل برای «مشت زن» رقابت داشت.

جایزه انجمن کارگردانان از آن جهت اهمیت دارد که از سال 1948 تاکنون غیر از شش مورد، برندگان این جایزه جایزه اسکار بهترین کارگردان آن سال را نیز دریافت کرده‌اند، از جمله پارسال که بیگلو با «قفسه درد» جوایز DGA و اسکار را گرفت.

«گفتار پادشاه»‌ هفته پیش نیز جایزه اصلی انجمن تهیه‌کنندگان PGA را از آن خود کرد که یکی دیگر از شاخص‌های مهم برای دریافت جوایز اسکار است. این فیلم همچنین در 12 رشته نامزد اسکار شده است.

فیلم هوپر در حالی به این موفقیت‌ها دست پیدا کرده که از آغاز فصل جوایز این «شبکه اجتماعی» فینچر بود که بسیاری از جوایز اصلی از جمله جایزه گلدن گلوب و جوایز بسیاری از گروه‌های منتقدان سینما را به خود اختصاص داد.

«گفتار پادشاه» درامی تاریخی درباره جرج ششم پادشاه انگلستان است که در سال‌های منتهی به جنگ جهانی دوم به کمک یک گفتاردرمان‌گر بر لکنت زبان خود غلبه کرد.

چارلز فرگوسن هم برای «دزدی داخلی» برنده جایزه بهترین مستند به انتخاب انجمن کارگردانان شد.

شاخه کارگردانان آکادمی علوم و هنرهای سینمایی 367 عضو دارد که حدود شش درصد از مجموع 5575 عضو آکادمی را شامل می‌شود.

ورایتی / 29 ژانویه

/ 0 نظر / 4 بازدید