نور سخت و نرم -قسمت دوم

 منایع نوری نرم در تولید برنامه های تلویزیونی برای به وجود آوردن یک ناحیه نوری عظیم و وسیع استفاده می گردد. در همین زمینه، عکاسان برای به وجود اوردن نور نرم از چتر و  بازتابش نور آن (umbrella reflectors)  استفاده  می نمایند.

 

 

همان گونه که شما مشاهده می نمایید،نوری که از درون چتر به بیرون  بازتابش می شود، سفید یا نقره ای است.

 

 

 

 

 

 

تصویری که در زیر مشاهده می کنید، یک سافت لایت یا نور نرم  سنگینی است که در استودیو به کار می رود از سقف استودیو آویخته می شود.

led softlight

همان گونه که پیش تر گقته شد، منابع نوری نرم گرایش دارند که چین و چروک و معایب را از بین ببرند و این ویژگی سبب می شود که این گونه نورها برای کارهای پرزرق و برق به کار آیند. تصویر زیر با یک نور نرم یا سافت گرفته شده است؛یک نور نرم نزیدک دوربین به کار گرقته شده برای کم کردن و پنهان نمودن جزییاتی که بر روی پوست صورت وجود دارد. این افکت و اثر معمولاً در نورهای تخت وجود دارد.

 

اگرچه نورهای نرم دارای کاربردهای معینی هستند، به خصوص در نماهای بسیار نزدیک که سایه های اشیاء، جزییاتی از تصویر را که دارای اطلاعات بسیار مهم هستند از بین می برند،کارایی دارند.

 همچنین نور تخت با از بین بردن بعد تصاویر، اطلاعات مهم تصاویر را از بین می برد. هنگامی که در محیط بسیار بزرگ از نور تخت استفاده می نمایید، آن، محیط را به صورت یک محیط خنثی و بی روح به وجود می آورد.

 

 

 Ultra-Soft Lighting:

 موقعیتهایی کمی وجود دارد که شما به نورهای بسیار نرم نیاز دارید تا تصویر را با تمام جزییاتش از روشنایی بسیارزیاد تا کم آن و همچنین تمام کنتراستهای موجود را حفظ نمایید بدون آن که کمترین اطلاعات موجود تصویر را از دست بدهید.

/ 0 نظر / 22 بازدید