جشنواره کن 2010 با «رابین هود» آغاز می‌شود

ه گزارش خبرآنلاین، راسل کرو، کیت بلانشت، ماکس فون سیدو و ویلیام هرت در فیلم جدید فیلمساز بریتانیایی بازی می‌کنند که چهارشنبه 12 مه (22 اردیبهشت) در شب افتتاحیه جشنواره کن امسال در بخش خارج از مسابقه به نمایش درمی‌آید.

«رابین هود» به تهیه‌کنندگی یونیورسال استودیوز بر مبنای فیلمنامه‌ای از برایان هلگلند («محرمانه لس آنجلس» و «رود میستیک») ساخته شده و تولد افسانه رابین هود را به تصویر می‌کشد.

راسل کرو با بازی در نقش رابین هود پا جای پای بازیگرانی چون ارول فلین، شان کانری و کوین کاستنر گذاشته که نقش این شخصیت افسانه‌ای را بازی کرده‌اند.

پروژه «رابین هود» که ابتدا «ناتینگهام» نام داشت، پنجمین همکاری اسکات و کرو پس از فیلم‌های «گلادیاتور»، «یک سال خوب»، «گانگستر آمریکایی» و «مجموعه دروغ‌ها» است. بازیگر 46 ساله نیوزیلندی برای فیلم «گلادیاتور» برنده اسکار بهترین بازیگر مرد شد.

کیت بلانشت در «رابین هود» نقش شخصیت ماریان را بازی می‌کند. او سال 2005 برای فیلم «هوانورد» برنده اسکار بهترین بازیگر زن مکمل شد.

اسکات 73 ساله سه بار برای فیلم‌های «تلما و لوئیس»، «گلادیاتور» و «سقوط بلک هاوک» نامزد اسکار بهترین کارگردانی شده و «بیگانه»، «بلید رانر»، «باران سیاه»، «1492: فتح بهشت»، «سرباز جین»، «هانیبال» و «پادشاهی آسمان» از دیگر فیلم‌های اوست.

اسکات سال 1977 با فیلم برنده جایزه «دوئل‌کنندگان» در بخش رسمی جشنواره کن حضور داشت و سال 1991 نیز فیلم «تلما و لوییس» او در بخش خارج از مسابقه کن نمایش داده شد.

تیم برتن فیلمساز سرشناس آمریکایی رئیس هیئت داوران شصت و سومین جشنواره فیلم کن است که یکشنبه 23 مه (دوم خرداد) به پایان می‌رسد.

فیلمساز سرشناس آمریکایی ریاست هیئت داوران جشنواره فیلم کن سال 2010 را بر عهده دارد که 12 تا 23 ماه مه برگزار می‌شود.
 به گزارش خبرآنلاین، فیلمساز 51 ساله در بیانیه‌ای درباره ریاست داوران جشنواره کن گفت: «مثل رویایی است که به واقعیت پیوسته است.»

برتن افزود: «پس از آنکه سال‌های آغازین عمر خود را به دیدن انبوه فیلم‌های ترسناک گذراندم، بالاخره آماده پذیرش این مسئولیت شده‌ام»

او ادامه داد: «وقتی به کن فکر می‌کنید، انگار به دنیای سینما فکر می‌کنید. و از آنجا که سینما همیشه برای من مثل یک رویا بوده، این هم رویایی است که واقعیت پیوسته است.»

هشت عضو دیگر هیئت داوران جشنواره کن که درباره برنده جایزه نخل طلا تصمیم می‌گیرند، ماه آوریا مشخص می‌شود.

ژیل ژاکوب رئیس جشنواره کن از برتن به عنوان «یک جادوگر» یاد کرد و گفت: «ما امیدواریم جنون دوست‌داشتنی و طنز گوتیک او به کمک کن بیاید.»

برتن که در کالیفرنیا به دنیا آمده، خالق تعدادی از سیاه‌ترین و به یادماندنی‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما از جمله «بیتل جوس»، «ادوارد دست قیچی» و «سیاره میمون‌ها» است.

او 14 فیلم در کارنامه دارد و از دیگر ساخته‌های او می‌توان به «بتمن»، «بتمن بازمی‌گردد»، «اد وود»، «مریخ حمله می‌کند!»، «اسلیپی هالو»، «سیاره میمون‌ها» و «ماهی بزرگ»، «چارلی و کارخانه شکلات‌سازی» و «سوئینی تاد: آرایشگر شیطان‌صفت خیابان فلیت» اشاره کرد.

برتن فیلم سه‌بعدی «آلیس در سرزمین عجایب» با بازی جانی دپ را آماده نمایش دارد که از روی رمان معروف لوییس کارول ساخته شده است.

/ 0 نظر / 5 بازدید