سریال تلویزیونی

سریال تلویزیونی یک سری تلویزیونی است که معمولآ بطور هفتگی پخش می شود و به تناسب با طرح سریال قسمت قسمت ادامه می یابد. سریال های تلویزیونی معمولآ قواعد و نقاط عطف (Story arcs) عادی داستانی را تعقیب می کنند که می تواند در یک فصل و یا حتی کل سریال تلویزیونی گسترده شود که آنها را از برنامه های اتفاقی (episodic) که شیوه ی سنتی سری های مستقل (Stand-Alone) جدا می کند.

سریال ها بر مبنای پنهان کردن کل طبیعت داستانی نهاده شده اند که با نشان دادن هر کدام از عناصر داستانی به شکل قسمت قسمت می توانند بینندگان خود را حفظ کنند تا بیشتر در مورد داستان سریال فراگیرند. سریال ها اغلب خلاصه ای از موضوع (recapping) در آغاز و کشمکش داستانی (cliffhangers) در انتهای هر قسمت دارند. چنین برنامه هایی سعی می کنند که یکی از خواستهای داستانی بینندگان را برملا کنند تا اطلاعات بیشتری نسبت به روند داستان دریابند و همچنین سعی می شود که نقطه مرموزی را باقی گذارند تا بینندگان بخواهند قسمت های بعدی را ببینند.

تکنولوژی های جدیدی مانند DVRs  و Tivo تعقیب سریال ها را برای بینندگان راحتتر کرده اند که باعث افزایش و شهرت سریال شده است.

موفقیت های سریال هایی مانند 24 و LOST در آمریکا بسیاری دیگر در آمریکا و کشورهای مختلف جهان سریال هایی با همان ژانر آغاز کردند و شهرت اینگونه سریال ها در میان مردم افزایش چشمگیری پیدا کرد.

فینال سریال ها گاهی اوقات اما نه ضرورتآ پخش می شوند. اگرچه این دلیل پایان حتمی آن سریال نمی شود زیرا گاهی سریالی با همان نام یا با فرمت و روند سریال ساخته می شوند.

/ 0 نظر / 5 بازدید