پاندای کونگ فو کار 2

به گزارش خبرنگار خبرگزاری سینمای ایران، راجر ایبرت، منتقد پیشکسوت و صاحب نام فیلم های هالیوودی، با بیان این مطلب که "پاندای کونگ فو کار 2" (King Fu Panda 2) انیمیشنی بسیار هیجان انگیز و دوست داشتنی است، در آخرین نقد خود با مثبت ارزیابی کردن این اثر، از جدیدترین محصول شرکت فیلمسازی "دریم ورکز" تمجید کرده است.

این منتقد 67 ساله در سایت اختصاصی خود، دومین قسمت از انیمیشن "پاندای کونگ فور کار" را اینگونه نقد کرد:

"پاندای کونگ فو کار 2" انیمیشنی فراتر از آن چیزی است که تماشاگران انتظار دیدنش را دارند. انیمیشنی برازنده و زیبا که داستان آن در قسمت دوم نسبت به قسمت نخست بسیار پیچیده، هیجان انگیز و جذاب تر روایت شده است.

دومین قسمت از "پاندای کونگ فو کار" با بهره بردن از یک سیستم نمایش سه بعدی کاملا حرفه ای و پیشرفته اکران می شود که این امر "پاندای کونگ فو کار 2" را نسبت به دیگر انیمیشن های سه بعدی تولید شده در هالیوود متمایز کرده است و مطمئنا مخاطبان کودک و بزرگسال این انیمیشن ،پس از تماشای آن تا حد بسیار زیادی لذت می برند.

دومین قسمت از انیمیشن "پاندای کونگ فو کار" دارای نکات مثبت فراوانی است، اما مهمترین نقطه قوت در "پاندای کونگ فو کار 2" این است که قسمت دوم این انیمیشن مانند دیگر آثار دنباله داری که در حال حاضر در هالیوود تهیه و تولید می شوند، نسبت به داستان و شخصیت های قسمت نخست خود وفادار نمانده است، به طوری که ما در قسمت دوم این انیمیشن شاهد حضور یک داستان جدید و شخصیت های تازه وارد هستیم.

جنیفر یو نلسون به عنوان کارگردان و جاناتان آبل و گلن برگر به عنوان نویسندگان فیلمنامه با خلق شخصیت های جدید در قسمت دوم انیمیشن "پاندای کونگ فو کار 2" و روایت داستانی تازه و جذاب، "پاندای کونگ فو کار 2" را به یک دنباله سینمایی خوب و قوی تبدیل کرده اند، به طوری که می توان قسمت دوم این انیمیشن سه بعدی را یکی از بهترین دنباله های هالیوودی دانست.

قسمت دوم "پاندای کونگ فو کار" به طرز جالبی یک داستان اسطوره ای و افسانه ای پادشاهی چینی را در قالب یک انیمیشن روایت می کند و در این قسمت "پو" (جک بلک) که دیگر به یک پاندای کونگ فو کار ماهر و حرفه ای تبدیل شده است با عضویت در گروهی که متشکل از "تایگرس" (آنجلینا جولی)، "مانتیس" (سث روگن)، "مانکی" (جکی چان)، "وایپر" (لوکی لو) و "کرین" (دیوید کراس) است به جنگ با دشمن می پردازند.

یکی از شخصیت های وارد شده در قسمت دوم "پاندار کونگ فو کار"، "لورد شن" (گری اولدمن)، طاووس شیطانی است. این طاووس سفید که پرهای دم خود را مانند چاقو به دشمنان خود پرتاب می کند با استفاده از قدرت پادشاهی خود، سلاح جدید و مرگ باری را اختراع کرده است که توسط آن قصد دارد دنیا را به تخریب و نابودی بکشد، اما همانند قسمت قبلی "پو" با کمک دیگر دوستان کونگ فو کار حرفه ای خود بر آن می شوند تا به جنگ این شاه ظالم بروند.

شرکت فیلمسازی "دریم ورکز" با ساخت قسمت دوم "پاندای کونگ فو کار" رقابت نزدیک و جدیدی را با شرت فیلمسازی "پیکسار" آغاز کرده است. پیش از این "پیکسار" ا ساخت سومین قسمت "داستان اسباب بازی 3" (Toy Story 3) توانسته بود سیستم سه بعدی خاصی را به دنیای انیمیشن معرفی کند، اما "دریم ورکز" با استفاده از یک سیستم سه بعدی انیمیشنی خوب و پیشرفته در "پاندای کونگ فو کار 2" خود را به رقیبی جدی برای محصولات "پیکسار" معرفی کرده است.

همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، "پاندار کونگ فو کار 2" از یک سیستم پیشرفته و حرفه ای سه بعدی بهره می برد که نه تنها موجب اذیت تماشاگر نمی شود، بلکه موجب شده این انیمیشن جلوه بهتری نیز داشته باشد.

جک بلک، بازیگر و کمدین مطرح هالیوودی که پیش از این با ایفای نقش در فیلم های بسیاری خود را به عنوان یک بازیگر توانا و بااستعداد ثابت کرده است، در "پاندای کونگ فو کار 2" نیز همانند قسمت پیشین بار زیادی را به دوش می کشد، او با صداپیشگی خاص خود در انیمیشن شخصیت "پو" (خرس پاندا) را به یکی از محبوب ترین و دوست داشتنی ترین کاراکترهای این پروژه تبدیل کرده است.

جنیفر یو نلسون نیز با خلق تصاویر جذاب و خاص، دومین قسمت "پاندای کونگ فو کار" را به اثری فراتر از یک انیمیشن ساده و معمولی که مخاطبان پیش از این تماشاکرده اند تبدیل کرده است.

بازیگران مطرح و برجسته دیگری مانند داستین هافمن، آنجلینا جولی و جکی چان نیز جای شخصیت های این انیمیشن حرف زده اند که این موضوع نیز از دیگر نقاط قوت "پاندای کونگ فو کار" در مقایسه با آثار دیگر انیمیشن است که در حال حاضر در هالیوود تهیه و تولید می شوند.

قسمت دوم "پاندای کونگ فو کار" که در تاریخ 26 می (5 خرداد) بهار سال جاری همزمان با فیلم سینمایی "خماری 2" (The Hangover, Part II) در سینماهای آمریکای شمالی و سایر کشورهای جهان اکران شده است توانسته تا امروز فروشی برابر با 125 میلیون دلار را برای خود رقم بزند.

"پاندای کونگ فو کار 2" که پیش از این نیز در شصت و چهارمین دوره جشنواره فیلم کن نمایش داده شده بود با بودجه ای برابر با 150 میلیون دلار ساخته شده است و مدت زمانی برابر با یک ساعت و 31 دقیقه دارد.

همچنین نخستین قسمت انیمیشن "پاندای کونگ فو کار" که در سال 2008 میلادی اکران شده بود نیز توانست در زمان اکران خود فروشی برابر با 631 میلیون دلار را رقم بزند.

/ 0 نظر / 4 بازدید