مسابقه سینمایی

تهیه‌کننده "چهار سه دو یک" این برنامه را مسابقه‌ای کاملا تخصصی در حوزه سینما معرفی کرد و به تشریح آیتم‌های مختلف آن پرداخت.

حسین مروی تهیه‌کننده مسابقه "چهار سه دو یک" به خبرنگار مهر گفت: در بخش حضوری مسابقه برگزیدگان بخش تلفنی با یکدیگر در چند آیتم رقابت می‌کنند. در این مرحله  برگزیدگان 60 قسمت اول مسابقه، به استودیو دعوت شده‌ و مسابقه را به صورت حضوری در گروه‌های چهار نفره ادامه می‌دهند.

وی با تاکید بر تخصصی بودن این برنامه افزود: پخش یک صحنه از فیلم، به هم ریختن پلان‌ها و تکمیل پازل صحنه توسط شرکت کنندگان یکی از آیتم‌ها است. همچنین در آیتم خلاقیت نمایشی داوران یک موقعیت نمایشی را تعریف می‌کنند و شرکت کننده باید آن را به یک قصه کوتاه تبدیل کند.

این تهیه‌کننده با اشاره به لزوم ساخت فیلم کوتاه برای حضور در این بخش از مسابقه اظهار کرد: در آیتمی دیگر یکی از فیلم‌های کوتاه شرکت‌کنندگان نمایش داده شده و نقد و بررسی می‌شود. همینطور اجرا و نمایشنامه خوانی نیز مربوط به بخش تست‌های اجرایی است.

مروی بخش حضوری را پرتنوع خواند و ادامه داد: پخش سکانس مهم یکی از فیلم‌ها و تشخیص اثر مورد نظر و بحث و بررسی ساختاری و محتوایی آن نیز از دیگر آیتم‌های مسابقه است. همینطور در بخش پوسترشناسی نیز بعد از نمایش شکل ناواضح یک پوستر از شرکت‌کنندگان می‌خواهیم تشخیص بدهند متعلق به چه فیلمی است.

وی هیات داوران را متشکل از 10 نفر معرفی کرد و گفت: مسعود فراستی، ابوالفضل جلیلی، مینو فرشچی، بهمن زرین‌پور، حمید دهقان پور، شهرام جعفری‌نژاد، سهیلا نجم، میکائیل شهرستانی، صادق هاتفی و شهرام خرازی‌ها منتقدان، کارگردانان و بازیگرانی هستند که داوری مسابقه را برعهده دارند.

تهیه‌کننده "چهار سه دو یک" به پخش 12 قسمت از این برنامه در بخش مقدماتی اشاره و اظهار کرد: بعد از این برگزیدگان در سه قسمت نیمه نهایی با یکدیگر رقابت می‌کنند و بخش فینال نیز آخرین قسمت مسابقه خواهد بود.

مسابقه سینمایی "چهار سه دو یک" با اجرای جواد مولانیا دوشنبه تا پنجشنبه ساعت 22 و جمعه‌ها ساعت 23 به روی آنتن شبکه چهارم سیما می‌رود.

/ 0 نظر / 11 بازدید