ژولیده ‌پولیده

به گزارش خبرآنلاین، همیشه فروش فیلم‌ها در آمریکای شمالی در هفته پس از تعطیلات روز شکرگزاری دچار افت می‌شود، اما امسال اوضاع خراب‌تر از قبل بود و در مقایسه با هفته مشابه پارسال 13 درصد نیز کاهش داشت.

با این حال، کارتون سه‌بعدی «ژولیده‌پولیده» تولید استودیو دیسنی تا حدی موفق ظاهر شد و در حوزه نمایش‌های محدود نیز دو فیلم «قوی سیاه» و «گفتار پادشاه» حضوری در خور توجه داشتند.

این هفته تنها یک فیلم به طور گسترده در آمریکا و کانادا اکران شد و بیشتر فیلم‌های فهرست 10 اثر پرفروش هفته متوسط ظاهر شدند. کارتون «ژولیده‌پولیده» که هفته پیش با 1/49 میلیون دلار فروش کار خود را آغاز کرد، این هفته با تنها 56 درصد کاهش در 3603 سینما 5/21 میلیون دلار فروخت و در صدر جدول قرار گرفت.

مجموع فروش این فیلم که با بودجه‌ای درحدود 260 میلیون دلار ساخته شده به 4/96 میلیون دلار رسیده است. «هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت 1» در سومین هفته نمایش به نسبت هفته قبل 66 درصد تماشاگران خود را از دست داد و با تقریبا 7/16 میلیون دلار در رده دوم قرار گرفت.

فروش فیلم جدید «هری پاتر» در آمریکا و کانادا 2/244 میلیون دلار شده است. از سوی دیگر، «یادگاران مرگ» در سطح بین‌المللی همچنان موفق است. این فیلم با 4/54 میلیون دلار فروش در 62 کشور بار دیگر صدرنشین شد و مجموع فروش خود را به 1/469 میلیون دلار رساند.

در همین حال، وسترن رزمی «شیوه جنگجویان» به عنوان تنها فیلمی که از این هفته در آمریکای شمالی به طور گسترده اکران شده، کمتر از انتظار ظاهر شد و با سه میلیون دلار فروش در 1622 سینما در رده نهم قرار گرفت.

این فیلم نیوزیلندی را سینگمو لی کارگردانی کرده و جانگ دونگ-گان، کیت بوسورث و جفری راش در آن بازی می‌کنند. داستان «شیوه جنگجویان» درباره یک جنگجو-آدمکش است که وقتی از انجام یک ماموریت سر باز می‌زند، به ناچار در یک شهر کوچک آمریکایی پنهان می‌شود.

در حوزه نمایش‌های محدود، تریلر روانشناختی «قوی سیاه» به کارگردانی دارن آرونوفسکی در 18 سینما به فروش متوسط 459/77 دلار در 18 سینما دست پیدا کرد که رقم بسیار بالایی است. فیلم جدید آرونوفسکی در اجتماع باله نیویورک روی می‌دهد و درباره بالرینی با بازی ناتالی پورتمن است که به همراه رقصنده رقیب خود در شبکه‌ای از توطئه‌چینی گیر می‌افتد.

ونسان کسل، میلا کانیس، باربارا هرشی و وینونا رایدر دیگر بازیگران این فیلم هستند که اولین بار در دنیا سپتامبر پیش در افتتاحیه جشنواره ونیز مسابقه نمایش داده ‌شد. «گفتار پادشاه» ساخته تام هوپر هم در دومین هفته نمایش در شش سینما 804/325 دلار به دست آورد. متوسط فروش این فیلم در هر سالن 312/54 دلار بود.

از سوی دیگر، موزیکال «واریته» با بازی شر، کریستینا آگیلرا و آلن کامینگ در هفته دوم اکران 1/6 میلیون دلار فروخت و در رده سوم قرار گرفت. انیمیشن سه‌بعدی «مگامایند» با صدای ویل فرل هم با 1/6 میلیون دلار مجموع فروش خود را به 9/69 میلیون دلار رساند.

کمدی رومانتیک «عشق و داروهای دیگر» با بازی جیک جیلنهال و آن هاتاوی با 7/5 میلیون دلار و انیمیشن سه‌بعدی «مگامایند» با صدای ویل فرل با پنج میلیون دلار در رده‌های پنجم و ششم قرار گرفتند. تریلر جنایی «سریع‌تر» با بازی دواین هم با 8/3 میلیون دلار فیلم هشتم شد. «سه روز آینده» به کارگردانی پل هگیس با بازی لیام نیسن هم با 6/2 میلیون دلار رده دهم را از آن خود کرد.

/ 0 نظر / 5 بازدید