جدایی نادر از سیمین در بازار جهانی

به گزارش خبرآنلاین، شرکت ممنتو فیلمز اینترنشنال MFI مستقر در پاریس که حقوق پخش جهانی «جدایی نادر از سیمین» را در اختیار دارد، تا پیش از مراسم اختتامیه این دوره جشنواره برلین، به پشتوانه استقبال گسترده از فیلم فرهادی در برلیناله با ده‌ها توزیع‌کننده در سطح بین‌المللی قرارداد قطعی امضاء کرد.

هفته پیش حقوق پخش «جدایی نادر از سیمین» در بریتانیا (آرتیفیشال آی)، آلمان (آلاموده)، ایتالیا (ساشر)، اسکاندیناوی، بخش زیادی از آمریکای لاتین و بسیاری از بازارهای کوچک‌تر به فروش رسید.

قرارداد پخش این فیلم فعلا تنها در آمریکا، ژاپن، کانادا و مکزیک قطعی نشده است. به گفت تانیا مینه رئیس شرکت ممنتو فیلمز اینترنشنال، قرارداد پخش «جدایی نادر از سیمین» در آمریکا و ژاپن این هفته نهایی می‌شود.

این روزها خیلی کم پیش می‌آید یک فیلم هنری در محل برگزاری اولین جشنواره‌ای که در آن روی پرده رفته، تقریبا در تمام بازارهای مهم فروخته شود.

MFI همچنین از چهارشنبه پیش تاکنون با پخش‌کننده‌هایی در کره جنوبی، سوئد، نروژ، دانمارک، برزیل، پرتغال، ترکیه، تایلند، آرژانتین، اوروگوئه، پاراگوئه و شیلی به توافق رسیده است. حقوق پخش «جدایی نادر از سیمین» در اتریش، اسپانیا، یونان، لهستان، سوییس، استرالیا، نیوزیلند و یوگسلاوی سابق نیز فروخته شده است.

بخش توزیع ممنتو فیلمز اینترنشنال، فیلم فرهادی را در فرانسه اکران خواهد کرد.

داستان «جدایی نادر از سیمین» در تهران معاصر روی می‌دهد و درباره یک زوج در آستانه جدایی است. لیلا حاتمی، پیمان معادی، شهاب حسینی و ساره بیات در این فیلم بازی می‌کنند که جوایز خرس طلایی بهترین فیلم جشنواره برلین همین طور جوایز خرس نقره‌ای بهترین گروه بازیگری زن و بهترین گروه بازیگری مرد جشنواره را برد.

رئیس MFI گفت: «ما پنج دقیقه پس از اولین نمایش «جدایی نادر از سیمین» در بازار فیلم جشنواره برلین و پیش از انتشار هر نقد خریدار داشتیم.»

مینیه گفت: «بسیاری از پخش‌کننده‌ها متوجه شده‌اند این فیلم یک نقطه عطف واقعی است و در عین حال می‌تواند طیف گسترده‌ای از تماشاگران را خطاب قرار دهد.»

فرهادی با موفقیت در جشنواره برلین بیگانه نیست. او سال 2009 با فیلم «درباره الی» برنده خرس نقره‌ای بهترین کارگردان از برلیناله شد.

ورایتی / 19 فوریه

/ 0 نظر / 4 بازدید