پرفروشترین فیلم انیمیشن تاریخ سینما

به گزارش خبرآنلاین، رکورد قبلی پرفروشترین کارتون تاریخ سینمای جهان با 8/919 میلیون دلار از آن «شرک 2» تولید پارامونت و دریم‌ورکس بود. 

انتظار می‌رود «داستان اسباب‌بازی 3» این هفته در آمریکای شمالی نیز از مرز 400 میلیون دلار فروش گذر کند که در این صورت دومین فیلم تاریخ استودیو دیسنی می‌شود که به این موفقیت دست پیدا می‌کند.

«دزدان دریایی کارائیب: سینه مرد مرده» تولید دیسنی هفتم ژوئیه 2006 اکران شد و در نهایت در آمریکا و کانادا 6/423 میلیون دلار فروخت.

ریچ راس رئیس دیسنی در بیانیه‌ای گفت: «تیم بااستعداد پیکسار در سال 1995 یک کابوی، یک کماندو فضایی و دوستان آنها را معرفی کردند که در ادامه از محبوبترین شخصیت‌های سینمای جهان شدند.»

او افزود: «موفقیت «داستان اسباب‌بازی» به خاطر حضور تیمی بسیار خلاق و مبتکر در پیکسار به رهبری جان لسه‌تر و اد کتمال و تیم‌های بازایابی و توزیع فوق‌العاده ما در سراسر دنیاست.»

«داستان اسباب‌بازی 3» به کارگردانی لی آنکریچ از 18 ژوئن در آمریکای شمالی اکران شد و در هفته اول نمایش با حدود 109 میلیون دلار بیشترین فروش افتتاحیه فیلمی از استودیوهای دیسنی و پیکسار در آمریکا را رقم زد. فروش این فیلم سه‌بعدی در سطح بین‌المللی هم 518 میلیون دلار شده است.

صداپیشه‌های دو فیلم اول «داستان اسباب‌بازی» شامل تام هنکس، تیم آلن و جون کیوساک در فیلم سوم هم حضور دارند و تیموتی دالتن، ند بیتی و مایکل کیتن دیگر صداپیشه‌های این فیلم هستند.

/ 0 نظر / 5 بازدید