دوربین دیجیتال Sony DCR-VX2100

 

نقد و بررسی دوربین دیجیتال Sony DCR-VX2100

  سونی دی سی آر - وی ایکس 2100

Sony DCR-VX2100

دوربین فیلم‌برداری DCR-VX2100 از دیگر مدل‌های MiniDV سونی است که تصاویر بسیار خوب و با کیفیتی را به همراه صدا ارائه می‌کند. قابلیت‌های زوم دستی و فوکوس این دوربین عمل‌کرد خوبی را نشان داده‌اند.
DCR-VX2100 به سیستم تصویری 3–CCDمجهز شده که در نور کم عمل‌کرد خوبی دارد. این CCD نسبت به نور حساسیت زیادی دارد و تصاویر درخشان‌تر و شفاف‌تری را ثبت می‌کند. سیستم حس‌گر این دوربین از سه عدد CCD تشکیل شده و هر CCD نیز 3/1 اینچ اندازه دارد که با 380.000 پیکسل به داشتن تصاویری با کیفیت خوب کمک می‌کند.
رزولوشن افقی 530 خطی، پهنای باند رنگی 3X و نسبت S/N از جمله مواردی است که قابلیت ضبط MiniDV ارائه کرده است.
با این دوربین می‌توانید عکس‌های دیجیتال 480×640 پیکسلی خود را مستقیما بر روی کارت‌های حافظه ثبت کنید. با انتقال این عکس‌ها به کامپیوتر به راحتی می‌توانید تصاویر خود را به صورت ای‌میل یا پرینت با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید.
زوم اپتیکال DCR-VX2100 نیز یک زوم 12 برابر است. زوم دیجیتال آن نیز 48 برابر است. علاوه بر این، مشخصه‌ی درون‌نمایی زوم دیجیتال (Digital Zoom Interpolation) به داشتن یک زوم دیجیتال خوب بدون هر گونه اعوجاجی کمک بسیاری می‌کند.
لنز به کار رفته در این دوربین یک لنز 58 میلی‌متری است. قطر بیشتر باعث می‌شود تا حس‌گرهای Advanced HAD™ CCD بتوانند نور بیش‌تری را دریافت کنند. به همین دلیل، جزییات و وضوح بیش‌تر و به‌تری را شاهد خواهیم بود. لنزهای کروی هم از میزان اعوجاج اپتیکال تصویر کم می‌کنند و فوکوس گوشه‌ به گوشه‌ی به‌تری اعمال می‌شود.
نمایش‌گر LCD Hybrid Reflective-Transmissiveاین دوربین یک نمایش‌گر 2.5 اینچی 211.000 پیکسلی است. با این صفحه نمایش حتی در نور آفتاب هم مشکلی در تماشای تصاویر نخواهید داشت. جزییات و کیفیت تصاویر به نمایش درآمده بر روی آن نیز بسیار خوب است.
فوکوس دستی قابلیت دیگری است که مطمئنا از کار با آن راضی خواهید بود. منظره‌یاب به کار رفته در DCR-VX2100 یک منظره‌یاب 180.000 پیکسلی است که جزییات را به شکل بسیار خوبی نشان می‌دهد. تنظیمات مربوط به سرعت شاتر دستی دوربین نیز عمل‌کرد خوبی دارند.
با دوربین فیلم‌برداری سونی مدل DCR-VX2100 می‌توانید حداکثر 9 ساعت تصویر بگیرید یا آن‌که در حالت پخش مجدد تا 13 ساعت پخش فیلم داشته باشید.
باتری‌های شارژی یون لیتیوم سونی بر خلاف باتری‌های NiCad (نیکل کادمیومی)، کیفیت خود را در اثر شارژهای مختلف از دست نمی‌دهند. به همین خاطر به راحتی می‌توانید بدون هر گونه نگرانی نسبت به عمر باتری‌ها، آن‌ها را شارژ کنید و مشکلی هم پیش نخواهد آمد.
ورژن پیشرفته سیستم SteadyShot® سونی به وسیله‌ی سنسورهای مختلف باعث کاهش شوک‌های با فرکانس بالا و هم‌چنین لرزش‌های ناشی از تکان‌های دست در هنگام تصویربرداری می‌شود و به این ترتیب، کارایی این دوربین در موقعیت‌های سخت و نامتعادل افزایش می‌یابد.
در این دوربین رابط کاربری IEEE1394 ارائه شده که دوربین فیلم‌برداری شما را به دستگاه‌های دیگر مجهز به IEEE1394 مانند دوربین‌های فیلم‌برداری، VCRهای دیجیتال و PC متصل می‌کند. از دیگر ویژگی‌های این دوربین می‌توان به سیستم شاتر مکانیکی که باعث بهبود کارایی اسکن تصاعدی و وضوح و شفافیت عکس‌های گرفته شده توسط این دوربین می‌شود.

مشخصه‌های اصلی دوربین فیلم‌برداری سونی مدل DCR-VX2100:

• سیستم تصویری 3–CCD
• زوم دستی
• تکنولوژی پیشرفته HAD™ CCD
• لنز کروی 58 میلی‌متری و فیلتر خنثی‌کننده تراکم duel-position
• نمایش‌گر 2.5 اینچی 211.000 پیکسلی
• قابلیت نصب فلاش و پروژکتور
• تکنولوژی جدید پیشرفته اسکن بهبوددهنده HAD™
• زوم اپتیکال 12 برابر
• زوم دیجیتال 48 برابر

/ 0 نظر / 16 بازدید