شر موجود: زندگی پس از‌ مرگ

به گزارش خبرآنلاین، چهارمین فیلم مجموعه ترسناک و  افسانه علمی «شر موجود» در هفته نخست اکران در دنیا 2/73 میلیون دلار فروخت که 7/27 میلیون دلار آن در بازار ایالات متحده و کانادا حاصل شد.

«شر موجود: زندگی پس از‌ مرگ» به کارگردانی پل دبلیو. اس. اندرسن تنها فیلمی است که از این هفته به طور گسترده (3203 سینما) در سینماهای آمریکای شمالی اکران شده است.

«زندگی پس از مرگ» اولین فیلم سه‌بعدی مجموعه «شر موجود» است، با این حال فروش هفته اول آن فراتر از انتظار و بیشتر از افتتاحیه سه فیلم قبلی بود.

این فیلم در سطح بین‌المللی نیز در 29 کشور و 3755 سینما 5/45 میلیون دلار فروخت و پرفروشترین فیلم شد. چهارمین «شر موجود» در بیشتر کشورها از جمله ژاپن (5/15 میلیون دلار)، روسیه (5/9 میلیون دلار)، اسپانیا (4/3 میلیون دلار) و بریتانیا (9/2 میلیون دلار) فیلم اول هفته بود.

میلا یوووویچ در «شر موجود: زندگی پس از‌ مرگ» بار دیگر به نقش زنی شجاع به نام آلیس ظاهر می‌شود که رهبری گروهی از بازماندگان پس از آخرالزمان را در برابر هزاران زامبی سر به جنون گذاشته به عهده می‌گیرد. این بار آلیس با همکاری آلبرت وسکر (شان رابرتز) رئیس شرکت آمبرلا برای نجات بازماندگان ویروس مرگبار در لس آنجلس وارد عمل می‌شود.

الی لارتر و ونت‌وورث میلر دیگر بازیگران این فیلم 52 میلیون دلاری هستند. پل دبلیو. اس. اندرسن کارگردان این فیلم و همسر یوووویچ اولین «شر موجود» را هم کارگردانی کرد و فیلمنامه‌نویس هر چهار قسمت بوده که بر مبنای بازی ویدیویی معروف «شر موجود»  Resident Evil ساخته شده‌اند.

«شر موجود: انقراض» سومین فیلم این مجموعه سال 2007 با 7/23 میلیون دلار فروش در آمریکای شمالی و 4/17 میلیون دلار در 29 بازار کار خود را آغاز کرد و در نهایت با 7/147 میلیون دلار فروش جهانی به کار خود پایان داد.

اولین فیلم «شر موجود» سال 2002 به نمایش درآمد و در دنیا 4/102 میلیون دلار فروخت و فیلم دوم با عنوان «شر موجود: آخرالزمان» سال 2004 در سطح جهانی 3/129 میلیون دلار فروش داشت.

آرامش در گیشه‌های فروش
مجموع فروش «زندگی پس از مرگ» در آمریکای شمالی بیشتر از مجموع فروش شش فیلم بعدی بود. کاهش فروش این هفته سینماهای آمریکا و کانادا در شرایطی است که هفته پیش هفته تعطیلات روز کارگر بود که به شکل سنتی آخرین هفته اکران پرسود تابستانی و فصل سینماروها به حساب می‌آید.

12 فیلم پرفروش این هفته در مجموع 68 میلیون دلار به دست آورند که کمترین میزان از هفته مشابه سال 2008 بود که 12 فیلم اول زیر 50 میلیون دلار فروختند.

فیلم اکشن «قاپ‌زن‌ها» با بازی مت دیلن، پل واکر، هیدن کریستنسن و زو سالدانا با 1/6 میلیون دلار در رده دوم قرار گرفت و مجموع فروش خود را پس از سه هفته به 1/48 میلیون دلار رساند.

تریلر «آمریکایی» با بازی جرج کلونی که هفته پیش صدرنشین بازار بود این هفته 9/5 میلیون دلار فروخت و به رده سوم رفت. مجموع فروش فیلم پس از 12 روز 3/28 میلیون دلار شده است.

فیلم اکشن «ماچه‌ته» ساخته رابرت رودیگز با 2/4 میلیون دلار و کمدی رومانتیک «رفتن تا آخر خط» با بازی درو باریمور با 8/3 میلیون دلار در رده‌های چهارم و پنجم قرار گرفتند. مجموع فروش این دو فیلم پس از 10 روز به ترتیب 8/20 میلیون دلار و 14 میلیون دلار شده است.

کمدی پلیسی «آدم‌های دیگر» با بازی مارک والبرگ و ویل فرل، فیلم ترسناک «آخرین جن‌گیری» به کارگردانی دانیل استام، فیلم اکشن «گوشت‌های دم توپ» به کارگردانی سیلوستر استالونه، تریلر افسانه علمی «آغاز» به کارگردانی کریستوفر نولان و درام «بخور عبادت کن عشق بورز» با بازی جولیا رابرتز فهرست 10 فیلم پرفروش این هفته را کامل کردند.

/ 0 نظر / 7 بازدید