دوربین دیجیتال Fujifilm FinePix S200EXR

http://digikala.com/Reviews/DigitalCameras/Fujifilm/FinePix%20S200EXR/Images/Pic03.jpg

http://digikala.com/Reviews/DigitalCameras/Fujifilm/FinePix%20S200EXR/Images/Pic04.jpg

http://digikala.com/Reviews/DigitalCameras/Fujifilm/FinePix%20S200EXR/Images/Pic01.jpg

 

نقد و بررسی دوربین دیجیتال Fujifilm FinePix S200EXR

  فوجی فیلم فاین پیکس اس 200 ایکس آر

Fujifilm FinePix S200EXR

فوجی فیلم دوربین جدید خود را با نام FinePix S200EXR معرفی کرد. دوربینی که پس از مدل قبلی و بسیار موفق خود یعنی FinePix S100FS به بازار آمد. این دوربین برای افرادی طراحی شده است که نهایت کیفیت را طالب هستند ولی در عین حال پیچیدگی کار کردن با DSLRها نمی‌پسندند. دوربین FinePix S200EXR با یک لنز Pin-Sharp با زوم 14.5X همراه شده است. این همان لنزی است که در مدل قبلی یعنی FinePix S100FS نیز به کار رفته بود. در قلب این دوربین یک سنسور تصویر EXR با دقت موثر 12 مگاپیکسل قرار دارد. این سنسور جایزه‌های بسیاری را از زمان معرفی این دوربین به خود اختصاص داده است. در این دوربین حضور توءامان پردازشگر تصویر EXR و سنسور تصویر EXR باعث خلق عکس‌هایی با کیفیت بسیار بالا می‌شود.

لنز زوم 14.5 برابر
لنز بزرگ جسه‌ی زوم 14.5X موجود بر روی این دوربین مزیتی بزرگ برای بدنه‌ی سبک وزن و جمع‌وجور آن به حساب می‌آید. لنز بسیار با کیفیت Fujinon که بر روی این دوربین کار گذاشته شده فوق‌العاده با کیفیت است و توانایی این را دارد که در هر فاصله‌ی کانونی بالاترین دقت را به‌دست آورد. بازه‌ی فاصله‌ی کانونی که این لنز در آن کار می‌کند 436mm تا 30.5mm معادل با گشودگی F.28 تا F5.3 می‌باشد. به علت طراحی بدنه‌ی S200EXR و ساختار لنز آن دیگر نباید نگران خطراتی مانند گرد و غبار و یا خاک و این گونه موارد که ممکن است برای سنسور تصویر 12 مگاپیکسلی به وجود آید باشید. این دو، یعنی بدنه و لنز با دقت بسیاری هم‌خط شده‌اند تا بهترین کیفیت تصویر را حاصل کنند. زوم مکانیکی آن باعث می‌شود که کاربر بتواند با دقت زیادی به کادربندی تصویر دست بزند و حس کار کردن با بهترین دوربین‌های DSLR را به او منتقل می‌سازد.

سنسور تصویر EXR
نوع سنسور CCD سنسور تصویر EXR 12 مگاپیکسلی موجود بر روی این دوربین طوری طراحی شده است تا بتواند با لنز Fujijon با 14.5X زوم بیشترین سازگاری را داشته باشد و هدف از این کار این این بوده است که بتوان ترکیبی از لنز و سنسور تصویر را بدست آورد تا S200EXR بتواند تصویری را بسیار شبیه به آن چه چشم انسان می‌بیند تولید کند. سنسور تصویر این دوربین در حقیقت سنسوری با قابلیت سویچ کردن بین مودهای مختلف می‌باشد که در زیر در باره‌ی این مودها توضیح بیشتری می‌دهیم :

مودهای سنسور تصویر EXR
سنسور تصویر EXR موجود بر روی دوربین FinePix S200EXR دارای توانایی سویچ کردن بین 3 مود مختلف است که این مودها عبارنتد از :

- مود HR - High Resolution
این مود از همه‌ی 12 میلیون پیکسل بهره می‌برد و برای به دست آوردن بالاترین کیفیت از سوژه‌های مورد نظر استفاده می‌شود.

- مود DR - Wide Dynamic Range
این مود نوردهی‌های متفاوتی را با دو سری 6 میلیون پیکسلی تهیه می‌کند. وقتی این دو با یکدیگر ترکیب می‌شوند دقت بسیار بالایی را در های‌لایت‌ها ارایه می‌کند.

- مود SN - High Sensitivity And Low Noise
این مود این امکان را فراهم می‌آورد تا دو پیکسل مجاور با یکدیگر ترکیب شوند و یک سنسور 6 مگاپیکسلی با فتودیودهای درشت را به وجود آورند که آنقدر بزرگ هستند تا در ضعیف‌ترین شرایط نوری بهترین عکس‌ها را با پایین‌ترین نویز تهیه کنند.

نمایشگر LCD
دوربین FinePix S200EXR با نمایشگر 230 هزار نقطه‌ای – 2.7 اینچی تجهیز شده است. این یک LCD با کنتراست بالا می‌باشد، بدین معنا که می‌توان از زوایای مختلف تصاویر روشن بر روی آن را مشاهده کرد و به عمل عکاسی پرداخت. می‌توان از زاویه‌ی 160 درجه چه به صورت عمودی و چه افقی با آن نگاه کرد. همچنین این LCD آنقدر روشن می‌باشد که کاربر در هنگام تماشای عکس‌های گرفته شده احساس راحتی می‌کند.

فلاش هوشمند
فلاش هوشمند فناوری کنترل فلاشی است که به شما اجازه می‌دهد تا به کمک نور آن عکس تهیه کنید، بدون اینکه نگران سفید شدن تصویر به علت نور شدید باشید. این فناوری اجازه می‌دهد که از سوژه و نیز از پس‌زمینه عکس‌هایی روشن و با کیفیت بالا تهیه نمایید. این فناوری برای عکاسی ماکرو از سوژه‌های نزدیک بسیار مناسب می‌باشد.

فناوری لرزش‌گیر دست دوتایی
دوربین FinePix S200EXR از فناوری اپتیکال لرزش‌گیر دست بهره می‌برد که به کاربر اجازه می‌دهد تا عکس‌هایی با کیفیت بسیار بالا و بدون تار شدگی حتی در نور ضعیف تهیه کند. این فناوری از لرزش‌گیر اپتیکال و نیز ISO بسیار بالا برای کم کردن اثر لرزش دست عکاس استفاده می‌کند.

کنترل‌های دستی
این دوربین قابلیت آن را دارد که بتوان سرعت شاتر آن را به صورت دستی 30/4000 ثانیه تا 8 ثانیه تنظیم کرد. با چنین تنظیمات دلخواهی شما می‌توانید میزان حساسیت یا همان ISO را بر روی مقدار مورد علاقه‌ی خود تنظیم نمایید. همچنین میزان گشودگی دیافراگم نیز بین F2.8 تا F5.3 متغیر است که می‌توان آن‌را نیز به دلخواه تنظیم کرد. رنگ، تنظیم کاهش نویز و شارپنس نیز می‌توانند به صورت دلخواه تنظیم شوند.

عکاسی با فرمت‌های RAW و JPG
این دوربین قادر است تا عکس‌هایی در هر دو فرمت RAW و JPG تهیه نماید. فرمت RAW بالاترین کیفیت عکس را ارایه می‌نماید. JPG نیز کیفیت خوبی دارد و پردازش پس از گرفتن عکس را نمی‌خواهد.

باتری
با مدیریت صحیح مصرف باتری، فوجی فیلم FinePix S200EXR این توانایی را دارد که در هر بار شارژ شدن کامل باتری 370 عکس بگیرد. بر روی این دوربین یک باتری لیتیوم – یونی NP-140 کار گذاشته شده است. بنابراین نگرانی زیادی از بابت تمام شدن باتری در حین عکاسی، فیلم‌برداری و یا کار با S200EXR را نخواهید داشت.

 

نقاط قوت دوربین عکاسی دیجیتال Fujifilm FinePix S200EXR • سنسور CCD 12 مگاپیکسلی با قابلیت سویچ شدن
• مودهای Priority EXR و Auto EXR
• لنز Fujijon با بازه‌ی (436 میلی‌متر تا 30.5 میلی‌متر) زوم 14.5 برابر
• زوم دستی (اپتیکال)
• نمایشگر 230 هزار نقطه‌ای - 2.7 اینچی
• منظره‌یاب الکترونیکی 200 هزار نقطه‌ای
• حساسیت بسیار بالای 12,800 در 3 مگاپیکسل
• سیستم لرزش‌گیر دست دوتایی
• فناوری تشخیص چهره 3 به همراه حذف کننده‌ی قرمزی چشم خودکار
• فلاش هوشمند
/ 0 نظر / 8 بازدید